Op-Ed: Delta-10 Sativa była zupełnie inna niż Delta-8

Op-Ed: Delta-10 Sativa była bardzo różna od Delta-8

Posted by Lori Ann Reese on 11/29/2021 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

To było legalne. Z prawnego punktu widzenia, sposób, w jaki rząd federalny zalegalizował konopie. I zalegalizował produkty pochodzące z konopi. W ten sposób Delta-8 i Delta-10 eksplodowały na rynku. Ludzie mieli legalną opcję. Nawet w stanach, które nie miały dostępu dla pacjentów, zalegalizowano medyczną marihuanę.

Czy to jakaś niespodzianka, że stany, które sprzedają najwięcej Delta-8 i Delta-10 mają bardzo restrykcyjne prawa dotyczące marihuany? Nie powinno być. Pacjenci cierpiący na przewlekły ból i inne objawy szukają opcji, które działają lepiej. I niekonwencjonalnych leków, które są tańsze niż leki na receptę. Również z mniejszą ilością skutków ubocznych.

Mam przyjaciół, którzy mieszkają w stanach, które mają wspaniałe programy medycznej marihuany. Moim zdaniem, te stany to Oklahoma, Floryda, Nowy Jork, New Jersey, Illinois, Oregon i Kalifornia. Jeśli gram z nimi w grę online, od czasu do czasu słyszą moje "ała". Przypadkowy ból, który towarzyszy neuropatii cukrzycowej w moich palcach i stopach.

Ci przyjaciele kręcą głowami na Teksas. I szczerze mówiąc, zachęcają mnie do przeniesienia się do bardziej przyjaznego stanu MMJ. Ale odkrycie legalnej Delta-8 jako opcji tego lata było dla mnie zmianą gry. A potem złe rzeczy zaczęły się dziać w odniesieniu do statusu prawnego produktów Delta-8 i Delta-10.

Jeśli nie podoba ci się pogoda w Teksasie, poczekaj kilka godzin. Wygląda na to, że przepisy dotyczące Delta THC są tego samego rodzaju nieprzewidywalnością. Zakazane. Zakaz obalony. Legalne? W tym tygodniu w Teksasie. Ale kto tak naprawdę wie, co będzie w przyszłym tygodniu lub miesiącu?

Dlaczego niektóre państwa zakazują produktów Delta-8 i Delta-10?

Ponieważ mogą one uzyskać wysoki, to jest najprostsze wyjaśnienie dla pośpiechu do zakazu Delta-8 i Delta-10 produktów. I z prawnego punktu widzenia, nie można ich winić. Kiedy odwiedzasz lokalny sklep spożywczy, przechodzisz przez to samo ćwiczenie z substancjami kontrolowanymi.

Na przykład, jeśli chcesz napój bezalkoholowy, możesz go kupić. Jeśli jednak chcesz kupić sześciopak czegokolwiek lub jedną z tych uroczych, pojedynczych kulek wina, istnieje pewien proces. Weź to do lady. Potwierdź swój wiek dowodem tożsamości ze zdjęciem. A potem możesz wyjść z zalegalizowaną substancją kontrolowaną.

Czy nie byłoby miło, gdyby Delta-8 i Delta-10 były traktowane w ten sposób? Cóż, są. W stanach, które nie zakazały jeszcze produktów Delta THC, można je kupić. W sklepach z tytoniem, a czasami są dostępne za ladą w sąsiedniej bodegi. I trzeba o nie poprosić.

Dla pacjentów, którzy mieszkają w miejscach nieprzyjaznych THC, Delta jest kolejną najlepszą rzeczą. Osoby cierpiące na chroniczny ból są bardzo wdzięczne za legalną opcję. Nikt nie chce mieć problemów z prawem. Ale kiedy produkty Delta-THC są zakazane, przesadna postawa regulacyjna nie rozwiązuje problemu. Może doprowadzić ludzi cierpiących na wyniszczające choroby do łamania prawa. A następnie zasilić czarny rynek sprzedaży i przestępczości.

Jak sprzedawane są produkty Delta-THC?

Moje własne doświadczenia z zakupem produktów Delta-8 i Delta-10 rozpoczęły się latem tego roku. Dla mnie, leki przeciwbólowe na receptę mają efekty uboczne, które mogą być równie złe (lub gorsze) niż moje objawy. Neuropatia cukrzycowa to coś więcej niż mrowienie i uczucie szpilek i igieł. To może być jak tysiąc ognistych mrówek żądlących w tym samym czasie.

Kiedy Teksas tymczasowo zakazał produktów Delta, moja opcja leczenia bólu zniknęła. I wróciłem do korzystania z wysokiej jakości oleju CBD, który pomaga w moim stanie zapalnym - naprzemiennie stosując ciepło i okłady z lodu oraz podnosząc moje nogi.

Ta metoda pomaga trochę zmniejszyć ból dla mnie. Ale to wciąż jest tam i głośno, jak próbuję pracować. Neuropatia wpływa na każdy aspekt mojego codziennego życia, od spacerów z moimi psami po wizyty w sklepie spożywczym. Niektóre dni są znośne, podczas gdy inne mogą być uciążliwe i wyczerpujące.

Za każdym razem, kiedy kupowałem produkty Delta-8 lub Delta-10, proszono mnie o dowód wieku i tożsamości. Tak jak w przypadku papierosów. I tak jak kupowanie napojów alkoholowych jest ograniczone do konsumentów, którzy ukończyli osiemnaście lat. Ponieważ firmy mają wiele do stracenia i nie chcą łamać prawa.

Co się stało, kiedy spróbowałem Delta-8 THC na ból neuropatyczny?

Pełne ujawnienie? Nie sądziłem, że to będzie coś mocnego. Miałem wątpliwości nawet jako pisarz, który bada i mówi o THC codziennie. Ale z jakiegoś powodu, pomyślałem, że Delta-8 może zmniejszyć ból, nie zapewniając upośledzenia.

I wtedy popełniłem błąd, który tak wielu ludzi popełnia z edibles i produktami Delta-THC. Po trzydziestu minutach, nie czułem nic i wziąłem kolejną gumę. Był weekend, a moje psy cieszyły się z tego, że wyciągnęłam się na kanapie na kilka godzin. Mimo że nie było moim zamiarem upośledzenie się, byłem.

Czytaj: "Recenzja produktów Sun State Delta-8" na naszym blogu.

Założyłem, że wszystkie produkty Delta-THC będą takie same. Mają ten ciężki efekt podobny do Indica. Kupiłem nalewkę i gumki Sativa Delta-8, jak również vape Indica Delta-8, aby pomóc mi zasnąć. Po użyciu Delta-9 THC (marihuana), różnice były dla mnie nieistotne. Haj" nie był jednak mózgowy.

Zażycie zbyt dużej dawki spowodowało, że byłem odrętwiały. Ale senny i nie czujny lub energiczny. Pranie nie zostało zrobione tego popołudnia. Ale mogłem się zdrzemnąć, bo nie czułem bólu. I to była duża ulga po nieco ponad tygodniu zakłóconego snu.

Delta-8 dla bezsenności, myślę, ma ogromny potencjał konsumenta. Może być bezpieczniejszy w użyciu dla przewlekłej bezsenności niż leki bez recepty lub na receptę. I bardziej przystępne (i dostępne) dla pacjentów.

Chemia niepodstawowa: Czym różni się Delta-10 THC od Delta-8?

Czasami słyszy się o produktach Delta-THC i są one określane jako "marihuana light". Wiele z tych samych korzyści płynących z używania konwencjonalnej marihuany (Delta-9), ale z łagodniejszym efektem. Nie zauważyłem, żeby tak było w moim przypadku. Ale ja jestem bardzo lekkim użytkownikiem z niską tolerancją na narkotyki i alkohol.

Zarówno Delta-10 jak i Delta-8 THC pochodzą z konopi. Jeśli produkt, który kupujesz, został przetworzony z marihuany, łamiesz prawo. Tylko produkty Delta-THC stworzone z surowych konopi są legalne ze względu na ustawodawstwo Farm Act z 2018 roku. W oczach prawa w tej chwili wszystko, co pochodzi z marihuany, jest nadal marihuaną. Bez względu na to, jak to nazwiesz.

Różnice między Delta-10 i Delta-8 sprowadzają się do struktury molekularnej. Delta-8 THC wiąże się z ósmym węglem. Delta-10 wiąże się na 10.th węglu z receptorami CB1 i CB2.

Jeśli chodzi o siłę działania, istnieje również bardzo duża różnica między produktami Delta-8 i Delta-10. Według niektórych źródeł branżowych, Delta-8 jest od 50% do 66% tak silna jak marihuana. Natomiast produkty Delta-10 mogą mieć średnio od 20% do 30% mocy standardowej marihuany.

Efekty psychoaktywne Delta-8 są bardzo podobne do Delta-9 THC lub marihuany. Delta-8 może wywołać podobne euforyczne (szczęśliwe i radosne) uczucie, jak łagodniejsza odmiana marihuany. Jednakże, w przeciwieństwie do marihuany, Delta-8 nie wywołuje efektu "kaca". Nie każdy czuje się oszołomiony po zażyciu marihuany, ale niektórym się to zdarza.

Dlaczego FDA ma problem z Delta-THC?

W biuletynie Food and Drug Administration (FDA), agencja cytuje, że od grudnia 2020 do lipca 2021, było 661 "raportów o zdarzeniach niepożądanych", które dotyczyły Delta-8 THC. Jednak, gdy zagłębisz się w podstawę skarg, znajdziesz niepokojącą prawdę. Dzieci dostają w swoje ręce produkty Delta-8.

Według FDA, 661 przypadków narażenia na działanie Delta-8 THC obejmowało przypadki, w których:

  • 41% stanowiły nieumyślne ekspozycje. Ludzie nie wiedzieli, że zażywają substancję psychoaktywną.
  • 77% z 41% niezamierzonych ekspozycji dotyczyło pacjentów pediatrycznych w wieku poniżej osiemnastu (18) lat.
  • 18% przypadków niezamierzonego narażenia wymagało przyjęcia na oddział intensywnej terapii i opieki szpitalnej (nieletni).
  • Produkty były toksyczne dla zwierząt domowych.

Delta-8 THC to kannabinoid, który występuje w niewielkich ilościach w roślinie konopi indyjskich. Jednakże, kannabinoid ten jest w tak niskim stężeniu, że w procesie przetwarzania stosuje się inne dodatki i chemikalia. W tym tkwi jeden z największych problemów.

Ponieważ Delta-THC nie jest dopuszczony do spożycia przez ludzi przez FDA, nie ma obecnie przepisów produkcyjnych, które regulowałyby jego działanie. Można też przeprowadzać testy punktowe produktów, aby oddzielić bezpieczniejsze delta-THC edibles, vape i moonrocks od produktów podrabianych lub zawierających szkodliwe dodatki.

Moje przemyślenia na temat zażywania Delta-10 THC w porównaniu do Delta-8

Delta-10 THC, jak dla mnie, była mniej upośledzająca. Kupiłem dwa jednorazowe vapy; mieszankę Indica i Sativa. Moim celem było używanie jej do uśmierzania bólu i nie doświadczanie żadnych objawów upośledzenia. Po jednym zaciągnięciu się Delta-10 zacząłem odczuwać ulgę w ciągu kilku minut. Ale pozostałem w pełni czujny, spokojny i sprawny.

Delta-10 THC to mój nowy sposób na uśmierzenie bólu. To powiedziawszy, nie używałbym Delta-10, Delta-8, ani żadnego innego produktu THC, wychodząc z domu lub prowadząc samochód. Używam jej tylko wieczorami i w weekendy, kiedy nie zamierzam nigdzie jechać. I najczęściej używam Delta-10 na godzinę przed snem, aby zmniejszyć dyskomfort, dzięki czemu mogę zasnąć.

Odkryłem również, że Delta-10 THC jest bardzo skuteczna (nawet przy bardzo lekkim stosowaniu) w łagodzeniu niepokoju. Jest to jeden z aspektów, w którym czuję, że Delta-10 jest lepsza od Delta-8. Delta-10 uwolniła mnie od stresu, nie powodując senności. Sprawia, że czuję się skupiony i energiczny.

Porównując te dwa rodzaje delta thc, powiedziałbym, że Delta-8 ma bardziej wyraźny efekt Indica. Podczas gdy Delta-10 jest jak Sativa o niższej mocy. Ale Delta-10 THC zużyła się w ciągu około dwóch (2) godzin. Delta-8 zajęło mi około sześciu (6) godzin, zanim się rozproszyło.

Efekty nie są psychosomatyczne, jak wynika z niektórych badań klinicznych. Jeden zespół naukowców badający wpływ THC na gołębie dostarczył pewnych dowodów. Gołębie po Delta-10 były "mniej naćpane niż ptaki, którym podawano Delta-8. Ale do tej pory nie wydaje się, aby istniały jakiekolwiek badania kliniczne Delta-THC na ludziach. Kolejny powód, dla którego FDA jest zaniepokojona długoterminowymi skutkami codziennego stosowania.

Czy Delta-8 jest droższa od Delta-10?

Szybkie wyszukiwanie online w różnych stanach ujawniło, że te dwa produkty są w podobnej cenie. W przeciwieństwie do odwiedzenia dyspensarium, gdzie zapłacisz więcej za uncję marihuany o wyższej mocy. Nie jest to zazwyczaj przypadek Delta-10 THC. Istnieją jednak wyjątki w zależności od końcowej potencji i marki.

Niektórzy ludzie mogą zdecydować się na używanie zarówno Delta-8 jak i Delta-10 w celach medycznych. Jeśli mieszkają na obszarze, gdzie nie zostało to zakazane. I zachować Delta-8 do stosowania w nocy, aby pomóc zarządzać bezsennością, niepokojem i zakłóceniami snu z powodu objawów przewlekłego bólu.

Delta-10 THC może być lżejszym i łatwiejszym do opanowania (tam gdzie jest zalegalizowana) sposobem na wypróbowanie THC do celów terapeutycznych. Dla niektórych pacjentów, Delta-10 lub Delta-8 THC może być "wystarczająco silna" pod względem mocy. I mogą oni nie potrzebować medycznej marihuany, jeśli to zadziała.

Zdjęcia: Deposit Photos