MAPS pozyskuje 30 milionów dolarów na badania nad psychodelikami

MAPS pozyskuje 30 milionów dolarów na badania nad psychodelikami

Posted by Nancy Moraa on 08/25/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Multidyscyplinarne Stowarzyszenie Badań Psychodelicznych z radością ogłosiło pomyślne zakończenie kampanii capstone. Udało im się zebrać 30 milionów dolarów na finansowanie badań nad psychodelikami. MAPS zdobyło tę kwotę w ciągu sześciu miesięcy z pomocą znanych liderów biznesu. Finansowanie badań nad psychodelikami pomogłoby zakończyć badania nad wykorzystaniem MDMA w leczeniu PTSD.

MAPS przeprowadziło już badania fazy pierwszej i drugiej. Te dwie próby wskazały MDMA jako przełomową terapię dla PTSD. Poszukiwano funduszy na ukończenie trzeciego etapu badań, mając nadzieję na uzyskanie zgody FDA.

"Uzyskanie zgody na stosowanie MDMA u pacjentów z PTSD pomogłoby milionom ludzi" - powiedział Joe Green, współzałożyciel PSFC. Dodał również, że "badania te mogą być punktem zwrotnym dla medycyny psychodelicznej".

Darczyńcy kampanii MAPS Capstone

Kampania zebrała 30 milionów dolarów, przyciągając ponad 2500 indywidualnych darczyńców. Różni darczyńcy pochodzili z różnych branż i mieli różne motywacje. Ale główni darczyńcy mieli coś wspólnego. Byli osobiście związani z trudnym zadaniem pokonania traumatycznych przeżyć.

Wśród głównych ofiarodawców, którzy mieli przeszłość związaną z PTSD, znaleźli się m.in:

    Bob Parsons i jego żona Renee Parsons zamknęli kampanię, wpłacając 2 miliony dolarów. Bob Parson, założyciel firm GoDaddy i PXG oraz weteran wojny w Wietnamie w Korpusie Piechoty Morskiej, nadal walczy z PTSD. Para skierowała większość swojego wkładu na pomoc weteranom i ich rodzinom. Parsons wierzył, że ci, którzy mają PTSD zasługują na lepsze i bardziej skuteczne leczenie niż to, które otrzymują. Uważał, że sukces badań pozwoli im na skuteczniejsze leczenie.Alan Fournier, założyciel Pennant Investors, przekazał 1 milion dolarów z Fournier Family Foundation, aby uhonorować swojego ojca, który zmagał się z niezdiagnozowanym PTSD.John Griffin, założyciel Blue Ridge Capital, był jednym z ofiarodawców. Doświadczenie jego ojca jako strzelca wyborowego w czasie II wojny światowej zmotywowało go do przekazania 1 miliona dolarów. George Sarlo, założyciel Walden Vulture Capital, wpłacił 1 milion dolarów. Był on ocalałym z Holocaustu, który cierpiał na ataki traumy.

Rola Tima Ferrisa w sukcesie Kampanii Capstone

Mała grupa członków PSFC rozpoczęła kampanię w marcu 2020 roku, zbierając 10 milionów dolarów. W maju, P-SFUK, MAPS i Tim Ferris wrzucili kampanię na wysokie obroty. Dokonali tego poprzez uruchomienie wyzwania Capstone o wartości 10 milionów dolarów. Tim Ferris odegrał kluczową rolę w sukcesie kampanii. Wykorzystał swój wpływowy podcast, aby zebrać 10 milionów dolarów poprzez grant na wyzwanie.

Grant został odblokowany tylko wtedy, gdy w ciągu 90 dni uda się zebrać 10 milionów dolarów.

Ferris był pierwszym, który zaangażował się w dotację, wpłacając 1 milion dolarów. W ciągu tygodnia od dnia rozpoczęcia wyzwania, wkład osiągnął 10 milionów dolarów. Stało się to możliwe dzięki pomocy innych ofiarodawców. Fundacja Stevena i Alexandry Cohen (5 mln $), James Bailey (1 mln $), John Griffin (1 mln $), Blake Mycoskie (1 mln $) i Peter Rahal (1 mln $), którzy przyłączyli się do wyzwania.

Ferris ogłosił wyzwanie w programie "The Tim Ferris Show", wzywając swoich słuchaczy do pomocy w powodzeniu kampanii. Jego pomysł okazał się sukcesem, ponieważ zainspirował wielu innych darczyńców do wpłat. Dzięki temu fundusze osiągnęły poziom 30 milionów dolarów.

Rola lokalnego ruchu na rzecz reformy psychodelików w kampanii zbierania funduszy

Celem ruchu była zmiana prawa, które kryminalizowało ludzi używających naturalnych substancji do walki z PTSD. Aktywiści zebrali wystarczającą ilość podpisów, aby zakwalifikować się do akcji. Zebrano ponad 35,000 podpisów, co stanowiło więcej niż wymagane minimum 24835 nazwisk. Cele ruchu aktywistów i MAPS uzupełniały się wzajemnie. Oba cele miały na celu pobudzenie kampanii zbierania funduszy.

Rick Doblin, założyciel MAPS, powiedział: "oba cele się uzupełniały". Dodał również, że wysiłki na rzecz dekryminalizacji uczyniły badania bardziej komfortowymi poprzez pomoc w destygmatyzacji. Większość ludzi mogła teraz swobodnie szukać terapii za pomocą psychodelików". Zmiana nastawienia doprowadziła do tego, że wielu darczyńców zaoferowało wsparcie dla wysiłków kampanii zbierania funduszy.

MDMA może leczyć pacjentów z PTSD i może pomóc w wielu innych kryzysach zdrowia psychicznego. MAPS będzie czekać na zatwierdzenie MDMA już w 2022 roku.