Snoop Dogg i miliarder Charles Koch tworzą organizację Cannabis Freedom Alliance

Snoop Dogg i miliarder Charles Koch tworzą organizację Cannabis Freedom Alliance

Posted by Lori Ann Reese on 04/06/2021 in Aktualności

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

On nie jest biznesmenem. On jest biznesmenem, człowieku. Jest to zdecydowanie prawdziwe w przypadku Snoop Dogg, który był wokalnym zwolennikiem legalizacji marihuany. Snoop rozpoczął Merry Jane, 420 cyfrową platformę medialną w 2015 roku wraz z Tedem Chungiem. Był również wczesnym inwestorem w Eaze, która jest obecnie wiodącą usługą dostawy marihuany w Kalifornii. A teraz Snoop Dogg nawiązał współpracę z Charlesem Kochem.

Jeśli chodzi o marihuanę, Snoop zna swój rynek. Wprowadził swoją własną markę o nazwie "Leafs" z jednymi z najbardziej artystycznych i zabawnych opakowań na świecie. Pudełka z kwiatami marihuany o nazwach takich jak "wake and bake" czy "mile-high feelin". Nie wspominając o jego popularnej linii batonów czekoladowych, gum, dropsów i gryzaków.

Oprócz osobistego przekonania do "uwolnienia zioła", Snoop Dogg i inni przedsiębiorcy z branży konopi indyjskich wiedzą, że legalizacja federalna jest kluczowa. Z wielu powodów, w tym sprawiedliwości społecznej, zwiększonych możliwości ekonomicznych, zmniejszonych wskaźników uwięzienia i wielu innych. Federalna legalizacja marihuany otworzyłaby również rynek krajowy. Taki, na którym produkty z marihuany mogłyby być wysyłane między państwami. I prawdopodobnie, nawet sprzedawane na Amazon.

Snoop Dogg ma wpływ na popkulturę. Kiedy on mówi, ludzie słuchają. Zwłaszcza fani jego muzyki. Snoop właśnie wypuścił nowy utwór "Roaches in my Ashtray"2

kwietnia. Do tej pory ma on ponad 1,8 miliona wyświetleń na YouTube. Ale aby osiągnąć swój cel, jakim jest federalna legalizacja, Snoop Dogg chciał zaangażować "wielkie działa". Postanowił spotkać się z miliarderem, filantropem i biznesmenem Charlesem Kochem, aby nawiązać współpracę, która pozwoli na legalizację.

Spotkanie w Zoomie w celu poruszenia kwestii federalnej legalizacji marihuany

Według Politico, Charles Koch, Snoop Dogg i zwolennik reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych Weldon Angelos mieli rozmowę Zoom w 2020 roku. Jeden, który stworzyłby partnerstwo i nową koalicję o nazwie "The Cannabis Freedom Alliance".

Współpraca biznesowa będzie obejmowała grupę "Americans for Prosperity (AFP) założoną przez braci Koch. Będzie ona również obejmować think tank "Reason Foundation" i "Global Alliance for Cannabis Commerce". The Weldon Project jest organizacją non-profit, która opowiada się za dekryminalizacją i masowym usuwaniem z rejestru Amerykanów oskarżonych o przestępstwa związane z marihuaną bez użycia przemocy.

Charles Koch ma silne przekonanie do dekryminalizacji i legalizacji. Ale poza eliminacją uprzedzeń przy aresztowaniach i kwestiami sprawiedliwości społecznej dotyczącymi uwięzienia osób kolorowych (POC) w Stanach Zjednoczonych, jest to potężny bodziec ekonomiczny. Jeden, który Ameryka mogłaby wykorzystać właśnie teraz, aby pomóc wyjść z chaosu i strat, które wpłynęły na gospodarkę w wyniku pandemii Covid-19.

Współpraca połączy zasoby wszystkich organizacji oraz wpływy republikańskich przywódców, jakie posiada Charles Koch, aby osiągnąć cel. Federalna zmiana klasyfikacji marihuany lub jej wyłączenie, z ustawodawstwem, które widziałoby marihuanę kontrolowaną i opodatkowaną podobnie jak alkohol czy wyroby tytoniowe.

Foto Credit: Primakov | Deposit Photos

Charles Koch i Grupa Wspierająca Amerykanów na rzecz Dobrobytu (Americans for Prosperity)

Kiedy myślisz o Charlesie Kochu, magnacie biznesowym i18.

najbogatszym człowieku na świecie, którego wartość netto szacuje się na 38,2 mld dolarów, czy myślisz o ziołolecznictwie? Prawdopodobnie nie. Ale ten miliarder biznesmen i filantrop wykorzystuje swoje wpływy polityczne i społeczne, aby wspierać federalną legalizację marihuany.

Wiele osób nie powiązałoby Kocha z reformą konopi. Lider biznesu jest zagorzałym konserwatystą. Obserwując jak często konserwatywne stany i społeczności odrzucają legalizację marihuany, może się to wydawać zaskakujące. Ale grupa wsparcia Charlesa Kocha "Americans for Prosperity" ma na oku pozytywny wpływ na gospodarkę, który legalizacja mogłaby zapewnić krajowi.

W rzeczywistości, Brent W. Gardner (Chief Governmental Affairs Officer) stwierdził: "Americans for Prosperity jest podekscytowana współpracą z naszymi partnerami, aby wprowadzić biznesy związane z konopiami indyjskimi na światło dzienne, zastępując czarne i szare rynki wolnymi i uczciwymi ramami prawnymi. Handel marihuaną stanie się dla Amerykanów sposobem na podniesienie się, a nie barierą, która ich powstrzymuje."

Zdobycie poparcia amerykańskich konserwatystów i republikanów jest kluczowe dla federalnej legalizacji. Bez tego wsparcia, środki takie jak MORE Act, dwupartyjny projekt ustawy dekryminalizującej i legalizującej marihuanę, utkną w martwym punkcie w legislaturze.

Źródło: Web 2021 revolt.tv

Featured Image: Detroit, Michigan / USA - 01-26-2020: Snoop Dogg występujący na żywo w Fillmore w Detroit - fot. JDunbarPhoto