Medyczna marihuana jest legalna ale bardzo droga

Mija już dwa miesiące od momentu, w którym na terenie Minnesoty weszło w życie takie prawo, które pozwalać będzie na medyczne zastosowanie marihuany.

Medyczna marihuana cenaJednocześnie to prawo zdecydowanie będzie wpływać na regulowanie całej zasady zażywania tej substancji i będzie się odnosić do tego w jakiej ilości będzie można ją zażywać jak i też będzie kształtowało jej cenę. Okazuje się jednak, że to właśnie cena staje się największym problemem, ponieważ dla przeciętnego obywatela jest ona po prostu za wysoka. Po około dwóch miesiącach, od momentu, w którym zdecydowano się wprowadzić ją do sprzedaży pacjenci na nowo starają się szukać dla siebie nielegalnego dostępu do tej substancji, ponieważ taka droga jest dla nich korzystniejsza.

Problem jak się okazuje jest naprawdę bardzo poważny, ponieważ mamy wiele takich przypadków, w których dla wielu osób jednym sposobem na skuteczną terapię będzie korzystnie z marihuany. Szczególnie będzie to dotyczyć takich sytuacji, w których ogromny ból będzie męczył ludzi. W tej chwili niestety jak się okazuje niektórzy pacjenci musieliby każdego miesiąca wydawać nawet do około dwóch tysięcy dolarów na stosowanie leczenia w ramach takiej właśnie metody. Trzeba się bowiem liczyć z tym, że jednak fiolka takiego ekstraktu będzie kosztować około 130 dolarów. Warto jednak w tym miejscu zwrócić szczególną uwagę na stan Colorado, gdzie medyczne zastosowanie tego produktu będzie legalne i taka sama substancja będzie kosztować tam już tylko 80 dolarów. Różnica więc będzie wyraźna, i coraz więcej pacjentów, którzy znajdują się w bazie pozwalającej na zażywanie marihuany zwraca uwagę na te kwestie. I tym samym nabycie marihuany medycznej staje się dla nich rzeczywiście możliwe po niższej cenie. Dlatego tak naprawdę sama jej legalizacja to jednak jeszcze nie wszystko.