600 pacjentów MMJ musi się ponownie certyfikować po ujawnieniu oszustwa

600 pacjentów MMJ musi się ponownie certyfikować po ujawnieniu oszustwa

Posted by Lori Ann Reese on 07/28/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Telemedycyna jest sposobem dla pacjentów, aby uzyskać rekomendację, której potrzebują do karty medycznej marihuany. Nagły wypadek zdrowotny Covid-19 popchnął regulacje dotyczące telemedycyny w stanach, które wymagały osobistych wizyt. Środek zapobiegawczy, który pomógł pacjentom zmniejszyć ryzyko infekcji wirusowej.

Telemedycyna pozwala pacjentom pozostać w domu. Wizyta online u świadczeniodawcy pozwala pacjentowi zarezerwować termin wizyty. Lekarze oceniający mają wymagania przed wizytą, które obejmują dostarczenie historii zdrowia. Oraz listę leków i inne informacje. Pacjenci są również zobowiązani do przedstawienia dowodu stałego pobytu w stanie. I wydanego przez rząd dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Wydaje się, że jest to bardzo dokładny proces, ponieważ ma on na celu zapobieganie oszustwom. Ostatni przypadek w Missouri może skłonić państwowych regulatorów do rozważenia pieczęci lub dwuetapowej autoryzacji. Pozwoliłoby to pacjentom określić legalność lekarza świadczącego usługę online. Ponieważ w tej chwili pacjenci nie są w stanie stwierdzić, czy ufają prawdziwemu lekarzowi, czy fałszywemu dostawcy.

Sprawa kradzieży tożsamości lekarza marihuany w Missouri

Na dzień 19 czerwca 2020 roku, Missouri licencjonowało 52,600 pacjentów do programu medycznej marihuany. Ponad 600 pacjentów złożyło list z fałszywym podpisem. Biuro Regulacji Medycznej Marihuany zobaczyło, że nazwisko lekarza nie pasuje.

Więc, co się stało? Najwyraźniej, oszust stworzył stronę internetową i przyjął tożsamość certyfikowanego lekarza. Osoba ta przyjmowała płatności i prowadziła telemedyczne spotkania z pacjentami. Wykonywał wszystkie wymagane kroki, łącznie z wystawieniem listu polecającego. Pacjenci zabierali listy i przesyłali je jako część procesu rejestracji karty marihuany.

Pacjenci nie mieli pojęcia, że nie rozmawiają z certyfikowanym lekarzem. Ani o tym, że strona została stworzona przez oszusta. Lekarz nie miał żadnej wiedzy na ten temat. Został uznany za ofiarę kradzieży tożsamości i został oczyszczony z zarzutów.

Co się dzieje, gdy pacjenci MMJ są certyfikowani w sposób nieuczciwy?

Dla 600 pacjentów i/lub opiekunów w Missouri, muszą oni teraz ponownie certyfikować swoją kartę medycznej marihuany. Państwo przewidziało 30 dni dla pacjentów, aby uzyskać nową ocenę. Ci, którzy nie mogą ponownie certyfikować w tym okresie, będą mieli unieważnione karty medycznej marihuany.

Pacjenci nie otrzymają zwrotu kwoty, którą zapłacili (i stracili) w wyniku oszustwa.

Jednak Dr. Randall Williams, dyrektor DHSS stwierdził:

"Naszym głównym zmartwieniem jest to, jak ta oszukańcza działalność negatywnie wpływa na pacjentów, a my pracujemy nad tym, aby zminimalizować wpływ na nich, jednocześnie pociągając do odpowiedzialności tych, którzy są za to odpowiedzialni".

Źródło Web 2020: St. Louis Post Dispatch

Wielu pacjentów może zdecydować się tym razem na osobistą wizytę u lekarza, po negatywnych doświadczeniach związanych z telehealth. Oszustwo zostało skierowane do biura prokuratora generalnego Missouri oraz Missouri Board of Healing Arts.

Czy państwa powinny zezwolić aptekom na posiadanie na miejscu lekarzy odsyłających do marihuany?

Tradycyjne apteki nie mogą sprzedawać medycznej marihuany w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości, nie możesz nawet zadzwonić do swojego lekarza z poleceniem "recepty". Ten tytuł jest zarezerwowany dla federalnie zatwierdzonych i regulowanych leków. A medyczna marihuana jest nadal ograniczona w ramach listy I. Amerykańskie apteki są regulowane przez Food and Drug Administration (FDA), jak również przez państwo.

Zgodnie z prawem, lekarz zajmujący się marihuaną nie może polecić pacjentowi poradni. Lekarz nie może też mieć biura w dyspensarium. Konflikt interesów zabrania lekarzom czerpania zysków z zakupu medycznej marihuany. W najwcześniejszych dniach legalizacji w Kalifornii, mieli oni biura wewnątrz dyspenserów. Ale szybko zmieniono przepisy prawne. Lekarze odsyłający muszą być niezależni od działalności biznesowej detalicznego dyspensarium.

Kryzys zdrowotny Covid-19 określił, jak ważne są oceny telemedyczne. A przypadki oszustw dotyczących tożsamości wśród lekarzy oceniających są rzadkie. Jeśli stany utrzymają oceny telemedyczne, poprawi to dostęp dla wykwalifikowanych pacjentów. I ułatwi im stanie się zarejestrowanymi pacjentami online, bez wychodzenia z domu. Wizyty w biurze nie zawsze działają na korzyść pacjentów i opiekunów. W zależności od nasilenia objawów i stanu pacjenta.

Jak pacjenci mogą chronić się przed oszustwami związanymi z kartami marihuany?

Osoby rejestrujące się po raz pierwszy w programach medycznej marihuany mogą nie mieć doświadczenia w wyszukiwaniu lekarzy online. Mogą nie wiedzieć, gdzie szukać raportów o oszustwach. Lub znaleźć informacje, które mogą pomóc w potwierdzeniu certyfikowanego lekarza.

Oto pięć sposobów, w jaki pacjenci mogą chronić się przed oszustwem podczas rezerwacji wizyty telemedycznej:

    Zanim zapłacisz za ocenę stanu zdrowia pod kątem medycznej marihuany, zadzwoń do lekarza. Porozmawiaj z prawdziwą osobą.
    Zadzwoń do swojego państwowego regulatora programu, aby sprawdzić, czy lekarz jest zarejestrowanym świadczeniodawcą. Wiele stanów posiada listę certyfikowanych lekarzy online, aby pacjenci mogli potwierdzić przed rezerwacją.
    Nie ufaj recenzji jako jedynego źródła walidacji. Recenzje na stronie internetowej może być "doctored" przez oszusta (fałszywe recenzje). Czy oszust rzeczywiście spędziłby czas na tworzeniu fałszywych recenzji? Pewnie, że tak, bo wie, że to działa.
    Zapytaj kogoś, kogo znasz, kto otrzymał swoją kartę. Możesz też poszukać lekarza w godnych zaufania internetowych katalogach lekarzy marihuany.
    Zapytaj o licencję biznesową lekarza. W ten sposób dowiesz się, czy mogą oni legalnie prowadzić działalność w Twojej gminie. Brak licencji? Znajdź innego lekarza, który przeprowadzi twoją ocenę.

Nie wstydź się, jeśli padłeś ofiarą oszustwa. Sposób, w jaki oszuści internetowi projektują strony internetowe może być mylący! Wyglądają one jak legalnie działające gabinety lekarskie i są projektowane przez profesjonalistów. Każdy może popełnić ten sam błąd. Nie wahaj się zgłosić swojej sprawy władzom.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa, pamiętaj, aby zgłosić ten problem władzom. Upewnij się również, że zgłosisz to władzom swojego stanu, aby mogły one działać i chronić innych pacjentów.