5 zastosowań medycznej marihuany

Marihuana medyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem i w coraz większej ilości krajów jest obecnie dopuszczana do obrotu.

Co leczy marihuana? Staje się ona środkiem, który będzie w stanie skutecznie leczyć pacjentów w przypadku chorób przewlekłych. Wszystko jest oparte na naukowo potwierdzonych właściwościach. Warto wiedzieć, kiedy będzie się najlepiej sprawdzać:

Łagodzenie bólu

Stwardnienie rozsiane to bardzo groźna choroba, która powoduje stopniowy zanik w przypadku sprawności ruchowej. Często nie będzie się dało zagłuszyć tego bólu normalnymi lekami przeciwbólowymi. Natomiast, jeśli chodzi o leki na receptę to wiążą się z nimi silne skutki uboczne. Dlatego właśnie ziele cannabis może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ będzie w stanie zagwarantować pozytywne skutki w walce z bólem

Wspomaganie chemioterapii

U osób chorych na nowotwory częstym problemem będą skutku uboczne jakie wiążą się z chemioterapią. Przede wszystkim pojawiają się często mdłości oraz wymioty. Według badań, które przeprowadzone są w Stanach Zjednoczonych chorym, którzy mają taki problem podawano marihuanę i u wielu z nich problem z mdłościami zniknął.

Obniżenie ciśnienia

W roku 1976 był pierwszy przypadek w Ameryce, że pacjent zdołał sobie wywalczyć prawo do stosowania marihuany medycznie. Według okulistów ziele to doskonale radzi sobie z obniżaniem ciśnienia w gałce ocznej. To sprawia, że będzie się opóźniać rozwój jaskry i będzie można dłużej zachować wzrok. 

Spadek poziomu cukru

Marihuana daje gwarancję ustabilizowania poziomu cukru w organizmie , dlatego będzie to produkt polecany osobom, które mają problem z cukrzycą

Pobudzenie apetytu

Okazuje się, że marihuana działa także pozytywnie jako środek, który będzie w stanie pobudzać apetyt. Dlatego pod tym kątem również warto decydować się na jej wykorzystywanie w przypadku osób, u których jest problem z łaknieniem.