Weterani jako nowy narodowy głos na rzecz legalizacji marihuany

Weterani jako nowy narodowy głos na rzecz legalizacji marihuany

Posted by Lori Ann Reese on 08/17/2021 in Reforma marihuany

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wśród wielu debat na temat zalegalizowanej marihuany, istnieje współczująca sprawa. Za walką o dekryminalizację marihuany i dostęp do legalnej marihuany medycznej stoją pacjenci. Są to ludzie cierpiący na przewlekłe schorzenia, którzy potrzebują nowych opcji radzenia sobie z objawami. Dotyczy to również weteranów.

Opioidy i leki NLPZ na receptę nie są rozwiązaniem dla wszystkich. A dla wielu pacjentów po prostu nie działają. Niektóre badania kliniczne sugerują, że długotrwałe stosowanie leków opioidowych może zwiększać ból. Leki opioidowe mogą zwiększać wrażliwość receptorów bólowych. Opioidy mogą nie rozwiązać problemu, ale mogą pogorszyć przewlekły ból u niektórych pacjentów.

W stanach, w których pacjenci nie chcą mieć prawdziwego dostępu do medycznej marihuany, należy walczyć z piętnem społecznym. Błędne przekonania na temat marihuany, które sięgają propagandy z lat 30-tych XX wieku. To, w jaki sposób marihuana była demonizowana przez dekady na świecie i w kraju, jest mylące dla wielu ludzi. Podczas gdy inne substancje kontrolowane, które, jak udowodniono klinicznie, powodują problemy zdrowotne, są zalegalizowane i opodatkowane. I są dostępne w każdym sklepie.

Weterani od wybrzeża do wybrzeża organizują się, aby promować świadomość i petycje do liderów politycznych, aby rozszerzyć dostęp do medycznej marihuany, szczególnie w południowych Stanach Zjednoczonych, gdzie błędne przekonania na temat marihuany i opór społeczny są najsilniejsze.

Zmiana stereotypów na temat pacjentów używających medycznej marihuany

Podczas gdy niektórzy twierdzą, że tylko "potheads" chcą legalizacji marihuany, nowy i poważany głos dołączył do walki - amerykańscy weterani. Wojskowi, którzy poświęcili swoje życie, aby bronić naszego kraju, teraz głośno opowiadają się za dostępem do medycznej marihuany, szczególnie w południowych stanach Ameryki, które wydają się być kulturowo jej przeciwne.

Niektóre z południowych stanów są ostatnimi, które zalegalizowały medyczną marihuanę. A inne stany (jak Teksas) mają coś, co niektórzy nazwaliby symbolicznym programem medycznej marihuany - legalizują ją w tak restrykcyjnym stopniu, że niewielu pacjentów może się do niej zakwalifikować lub z niej skorzystać.

A teraz, nasi amerykańscy weterani z problemami zdrowotnymi stają się słyszalni. Aby pomóc wyeliminować niektóre z uprzedzeń i błędnych przekonań na temat medycznej marihuany. Jednocześnie rozszerzając dostęp do medycyny alternatywnej w celu zwalczania objawów chorób przewlekłych i zaburzeń psychicznych.

Z jakimi schorzeniami radzą sobie weterani?

Kiedy weterani wracają ze służby, dla niektórych zaczyna się nowa wojna. I to jest życie z różnymi fizycznymi upośledzeniami, które otrzymali w czasie aktywnej służby. Dla niektórych amerykańskich weteranów, rany nie są widoczne. Mogą oni mieć poważne problemy ze zdrowiem psychicznym z powodu swoich doświadczeń w walce.

Niektóre z najczęstszych urazów, które wojskowi i kobiety mają to:

1. Urazowe uszkodzenie mózgu (TBI)

Definicja CDC urazowego uszkodzenia mózgu to "zaburzenie normalnego funkcjonowania mózgu, które może być spowodowane uderzeniem, ciosem lub wstrząsem w głowę, lub penetrującym urazem głowy". Defense and Veterans Brain Injury Center (DVBIC) zgłosiło w 2000 roku 414 000 TBI wśród amerykańskich wojskowych pracowników służb. Obecnie ponad 185 000 amerykańskich weteranów jest leczonych z powodu urazowych uszkodzeń mózgu przez szpitale i kliniki VA.

Pacjenci, u których zdiagnozowano urazowe uszkodzenie mózgu (TBI) mogą doświadczać różnych objawów. Objawy te mogą obejmować utratę pamięci, problemy z utratą przytomności, amnezję, omdlenia i zmęczenie. Niewiele osób wie, że TBI może również znacząco wpłynąć na zdrowie psychiczne i zachowanie. TBI może powodować drażliwość, impulsywność, depresję, lęk, gniew oraz poczucie samotności i izolacji.

2. Toksyczność spowodowana kontaktem z chemikaliami

Amerykańscy weterani mogą mieć kontakt z chemikaliami, farbami, promieniowaniem i innymi zanieczyszczeniami podczas służby. Dym z palenisk i cząstki piasku z działań wojennych na pustyni mogą również powodować poważne problemy z oddychaniem.

3. Amputacje i odłamki metalu

Departamenty Spraw Weteranów i Obrony donoszą, że tylko 1% weteranów ma amputacje urazowe. Jednak dane te mówią również, że ponad 80% weteranów z amputacjami związanymi ze służbą ma towarzyszące im diagnozy. Mogą być zdiagnozowane zaburzenia psychiczne, choroby układu nerwowego, upośledzenie funkcjonowania narządów i problemy mięśniowo-szkieletowe.

Niewielki odsetek amerykańskich weteranów ma również toksyczne ciała obce osadzone pod skórą. Mogą to być odłamki metalu lub inne cząstki materiału, które stanowią zagrożenie dla zdrowia.

(CANVA)

4. Zaburzenia zdrowia psychicznego

Nie jest tak trudno sobie wyobrazić, dlaczego amerykańscy weterani mogą mieć wyższy niż przeciętny wskaźnik zaburzeń zdrowia psychicznego w porównaniu do cywilów. W jednym z badań klinicznych, 1,15 mln weteranów zdiagnozowano co najmniej 1 z pięciu głównych chorób psychicznych.

  • 13,5% weteranów cierpiało na depresję
  • 9,3% weteranów wojskowych cierpiało na zespół stresu pourazowego
  • 8,3% weteranów cierpiało na zaburzenia związane z nadużywaniem substancji (SUD)
  • 4,8% miało kliniczne zaburzenia lękowe
  • 3,7% amerykańskich weteranów cierpiało na poważną chorobę psychiczną (SMI).

Weterani wojskowi szukają dodatkowych zasobów i opcji, aby pomóc im w zarządzaniu potrzebami zdrowotnymi i zaburzeniami klinicznymi w każdym stanie. W 2020 roku Departamenty Spraw Weteranów i Obrony stwierdziły, że prohibicja konopi indyjskich była stanowiskiem DEA, a nie VA. Powiedzieli, że lekarze VA nie mieli prawa zalecać medycznej marihuany dla weteranów. Jednak weterani, którzy uzyskali kartę medyczną do korzystania z medycznej marihuany, nie ryzykowaliby również utraty świadczeń VA.

Jak medyczna marihuana może pomóc weteranom?

Weteran wojskowy Stanów Zjednoczonych wie co nieco o piętnach. I jak mogą być one ubarwione, aby stworzyć trudności i nieprawdy. Wielu weteranów, u których zdiagnozowano PTSD, ma trudności z zatrudnieniem się w cywilu. A inni weterani, którzy mogą mieć PTSD, cierpią w milczeniu, nie chcąc być zdiagnozowani i zidentyfikowani z niezrozumiałym zaburzeniem zdrowia psychicznego. Wniosek: ogólnie rzecz biorąc, jest to bardziej akceptowalne dla weterana wojskowego, który ma fizyczną niepełnosprawność niż ten, który wraca do domu z raną psychiczną, która wymaga leczenia. I wsparcia.

Medyczna marihuana może pomóc weteranom na kilka sposobów. Jak każdy pacjent, niektórzy weterani mogą mieć problemy z przewlekłym bólem spowodowanym urazami, które otrzymali podczas służby. Niektóre badania sugerują, że wielu weteranów ma zarówno zaburzenia fizjologiczne, jak i psychiczne. A konwencjonalne leczenie urazów ciała może pogłębiać zaburzenia zdrowia psychicznego.

Pierwszą linią leczenia urazów lub niepełnosprawności jest fizjoterapia i farmakologia. Oznacza to recepty na leki, takie jak opioidy. Legalne leki przeciwbólowe na receptę mają wyższy potencjał uzależnienia. W związku z tym, niektóre z nich mogą mieć skutki uboczne, które mogą zwiększać uczucie depresji i niepokoju.

W wielu badaniach klinicznych, medyczna marihuana okazała się skuteczna w zapewnianiu ulgi w depresji i lęku. Zespół stresu pourazowego ma zarówno elementy zdrowia psychicznego, jak i objawy fizyczne. Marihuana pod nadzorem lekarza może pomóc weteranom w łagodzeniu objawów PTSD. Może ona również zapewnić bezpieczniejszy, łagodny środek przeciwbólowy w ciągu dnia oraz skuteczną nocną ulgę w stanach zapalnych i innych objawach.

Weterani w Karolinie Północnej organizują się, aby wspierać medyczną marihuanę

Jeśli weterani mieliby rozpocząć ruch pro-konopny, Karolina Północna byłaby najlepszym miejscem do jego rozpalenia. W Karolinie Północnej mieszka ponad 700 000 weteranów wojskowych. A stan zawsze ma najwyższą populację zamieszkałych weteranów w kraju. Obecnie w Karolinie Północnej znajduje się osiem baz wojskowych.

Karolina Północna nazwała siebie najbardziej przyjaznym weteranom stanem w Ameryce. Ale jeśli chodzi o medyczną marihuanę, stan ten okopał się na swoich pozycjach. W tej chwili tylko pacjenci cierpiący na epilepsję mogą ubiegać się o dostęp do niej. I nawet nowa ustawa na rok 2022 (Senate Bill 711) nie idzie wystarczająco daleko, aby zapewnić dostęp do produktów i mocy medycznej marihuany, których oczekują weterani.

Nowa grupa nazywa się NC Families for Medical Cannabis. I chcą poprzeć Senate Bill 711 jako pierwszy ważny krok do legalizacji medycznej marihuany w Karolinie Północnej. Zapewni to również więcej opcji dla weteranów, którzy chcą spróbować alternatywnych leków.

Pacjenci mieszkający w południowych stanach z konserwatywnymi blokadami społecznymi i politycznymi przeciwko medycznej marihuanie są sfrustrowani. Pacjenci są otoczeni przez stany, które wykonują o wiele lepszą pracę przy administrowaniu programami medycznej marihuany, które pomagają pacjentom. Włączając w to zapewnienie detalicznych dyspenserów i legalizację różnych metod przyjmowania, aby dać pacjentom więcej opcji.

To, co zaczęło się w Karolinie Północnej, może wywołać pożar i skłonić inne grupy weteranów do jawnego poparcia legalizacji medycznej marihuany. I mniej restrykcyjne programy, tak aby żaden pacjent nie był pozostawiony sam sobie, jeśli lecznicza marihuana mogłaby poprawić jakość jego życia.