Marihuana pokona komórki rakowe

Obecnie można mówić wreszcie o tym, że kończą się spekulacje a otrzymujemy rzeczywiste dane. Amerykańskie agencje rządkowe zdecydowały się na to, by wziąć pod uwagę jak działają kannabinodidy na komórki rakowe.

Marihuana leczy raka Oświadczenie, które pojawiło się po badaniach mówi o tym, że Marihuana pozytywnie działa na leczenie raka. Już od wielu lat działanie takie podlega silnemu monitorowaniu przez naukowców. Badacze starają się cały czas publikować swoje osiągnięcia, które prezentują w tym względzie w ramach specjalistycznej prasy. Jako, że wyniki badań były naprawdę optymistyczne pojawiła się chęć ich przeprowadzenia w ramach konkretnych analiz. Przeprowadzone zostały dokładne badania na myszach oraz szczurach, w ramach których udało się potwierdzić, że marihuana będzie w stanie zabijać komórki rakowe i jednocześnie może chronić te komórki, które są zdrowe. Wnioski z tych badań pokazują, że nie ma przy tym jednocześnie skutków ubocznych. W ostatnim czasie temat, który odnosi się do medycznej marihuany staje się coraz bardziej popularny.

Można mówić nawet o tym, że toczy się spór o to, czy jest to zabójczy narkotyk. Te osoby, które starają się na ten temat najwięcej krzyczeć nie prowadzą jednak żadnych badań. Wystarczy jednak w tym momencie zainteresować się tymi badaniami, które przeprowadzone były przez Amerykanów. Właśnie to co zdołali oni wykonać i udowodnić wyraźnie pokazuje, że przeciwnicy są już w odwrocie. Mamy także coraz silniejsze argumenty, gdy chodzi o walkę z prohibicją. Jednocześnie mamy silniejsze głosy również na rynku medycznym, który stara się cały czas otwierać dla tych osób, które potrzebują medycznej marihuany. Wydaje się jednak najważniejsze to czy taka sytuacja będzie w stanie wpłynąć na rządzących oraz czy rzeczywiście będą oni w stanie pójść w nieco innym kierunku niż ten, którego ciągle starają się trzymać.