Reforma dla medycznej marihuany jest powolna w Teksasie

Reforma dla medycznej marihuany jest powolna w Teksasie

Posted by Nancy Moraa on 08/18/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Teksas jest jednym z zamożnych stanów ciężko dotkniętych przez Covid-19. Mając jeden z najwyższych poziomów epidemii, Teksas odczuł skutki ekonomiczne. Większość firm stanęła w miejscu. Ustawodawcy dyskutują nad rozwiązaniem reformy, aby wypełnić lukę budżetową i stworzyć ulgę ekonomiczną w obliczu rosnących kosztów opieki zdrowotnej pandemii.

Podczas gdy wiele stanów eskaluje rozwój programów medycznej marihuany w celu uzyskania bardzo potrzebnych dochodów podatkowych, w Teksasie jest to trudna sprzedaż. Obecnie Teksas ma najbardziej ograniczający program medycznej marihuany. Restrykcyjne prawo sprawia, że przemysł medycznej marihuany pozostaje w większości niewykorzystany. A wraz z nim, cenne wpływy z podatków.

"To z pewnością może być pomoc. Mogłoby powiększyć deficyt", powiedział Marszałek Dennis Bonnen (R). "Ale nie wierzę, że jest to gdziekolwiek w pobliżu pojedynczego rozwiązania".

Co trzeba zrobić, aby zreformować program medycznej marihuany w Teksasie?

Według ekspertów branżowych, jeśli Teksas zdecyduje się zakończyć prohibicję marihuany, ostatecznie doświadczy wyższych przychodów z opodatkowania sprzedaży. Wpływy z podatków mogą nie wyeliminować problemu budżetowego, ale poradziłyby sobie z ogromną jego częścią.

W wywiadzie dla Spectrum News Austin, Bonnen powiedział, że dochody pochodzące ze sprzedaży marihuany nie załatwią całkowicie problemów fiskalnych stanu. Ale może to być doskonałe miejsce do rozpoczęcia.

"Budżet państwa w Teksasie jest tak duży. Nie ma jednego rozwiązania na wyzwanie budżetowe" - powiedział Bonnen. "Więc legalizacja marihuany powinna być rozważana na następnej sesji przez tych, którzy chcą ją wprowadzić, ale to nie rozwiązuje wyzwania budżetowego, z którym będziemy musieli się zmierzyć".

Komentarze Bonnena wzbudziły pozytywny nastrój u zwolenników legalizacji, którzy widzą możliwość zmiany w stosunku do prohibicji. Ciężka sytuacja ekonomiczna w Teksasie sprawiła, że nawet najbardziej przeciwni legalizacji ustawodawcy musieli się zatrzymać i ocenić korzyści finansowe płynące z legalizacji.

W wywiadzie dla Marijuana Moment, Heather Fazio, dyrektor Texans for Responsible Marijuana Policy, mówi: "Nasz stan stoi w obliczu kryzysu budżetowego. Dobrze by nam służyło uchylenie prohibicji marihuany, zmiana, która zachowałaby cenne zasoby wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i mogłaby przynieść nawet 1 miliard dolarów w szacowanych wpływach podatkowych."

Czy reformy prawne i masowe ustawy o usuwaniu wyroków są na horyzoncie dla Teksasu?

Sądząc z pośpiechu reform prawnych dotyczących marihuany w Teksasie, podróż do legalizacji nie jest pozbawiona nadziei. W 2018 r., Partia Republikańska Teksasu poparła dekryminalizację marihuany. Rozszerzyło to obecne ograniczone prawo stanu dotyczące medycznej marihuany. Konopie zostały zalegalizowane, a marihuana została federalnie przekwalifikowana. Nadal delegaci nie byli w stanie sfinalizować zaktualizowanej platformy, ale istnieje doskonała możliwość, aby to zrobić.

Projekt ustawy o dekryminalizacji marihuany został zatwierdzony przez Izbę Reprezentantów, ale nie udało się go wprowadzić do Senatu.

Legalizacja konopi w stanie zmniejszyła liczbę aresztowań za posiadanie marihuany. Wynika to głównie z trudności organów ścigania w odróżnieniu nowo legalnej uprawy od jej wciąż nielegalnego kuzyna - marihuany. Po wejściu w życie prawa konopnego w Teksasie, liczba aresztowań za posiadanie marihuany zmniejszyła się o ponad połowę.

Koniec aresztowań za wykroczenia z marihuaną w Teksasie

Departament Policji w Austin wydał niedawno notatkę, w której jasno stwierdził, że nie będzie więcej aresztowań za wykroczenia z marihuaną. W notatce, niektóre cytaty powtórzyły środek, który Rada Miasta zatwierdziła w styczniu. W maju Rada Miasta El Paso zatwierdziła plan mający na celu zmniejszenie liczby aresztowań za posiadanie marihuany na niskim poziomie.

Stan Teksas zmierza w kierunku poważnych reform prawnych dotyczących medycznej marihuany. Już teraz mówi się o ekonomicznych korzyściach płynących z legalizacji. Według spekulacji, gdy nowa sesja rozpocznie się w styczniu 2021 roku, prawdopodobnie dojdzie do poważnych reform w zakresie marihuany. Ponieważ Bonnen nie ubiega się o reelekcję w tym roku, nowy mówca może być zwolennikiem legalizacji i popychania programu reform prawnych marihuany w Teksasie.