Medyczna marihuana na Florydzie kwitnie podczas pandemii COVID-19

Medyczna Marihuana na Florydzie kwitnie podczas pandemii COVID-19

Posted by Lori Ann Reese on 05/27/2020 in Floryda

Zaktualizowano 4 października 2020. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Około 334,000 mieszkańców Florydy jest posiadaczami karty medycznej marihuany. Wpływ środków zdrowia publicznego COVID-19 mógł sprawić, że dostęp do medycznej marihuany stał się trudniejszy. Gdyby nie wysiłki, które zostały podjęte przez lekarzy i dyspensaria marihuany?

Lekarze marihuany na Florydzie, którzy dokonują oceny medycznej marihuany, przeszli na ocenę online. To był szybki zwrot od oceny w biurze do metod wideokonferencji. Dla każdego lekarza wymagane było specjalne oprogramowanie zgodne z HIPAA.

Analitycy branżowi przewidywali spadek ilości wydawanej medycznej marihuany na Florydzie. Ze względu na wpływ COVID-19. To, czego nie mogli przewidzieć, to reakcja pacjentów, kiedy wydawało się, że dyspensaria zostaną zamknięte. Podobnie jak inne nieistotne usługi detaliczne dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.

Efekt masowego kupowania i gromadzenia zapasów COVID-19 na Florydzie

Floryda doświadczyła efektu kupowania przez konsumentów w miarę nasilania się pandemii COVID-19. Nie tylko papier toaletowy mieszkańcy Florydy kupowali w większych ilościach. Chcieli mieć pewność, że nie zabraknie im medycznej marihuany.

Nakaz "Zostań w domu" został wydany przez ustawodawców Florydy 1 kwietnia 2020 roku. Legislatura Florydy i Biuro Używania Medycznej Marihuany (OMMU) pominęły w tym nakazie dyspensaria z medyczną marihuaną. Ale nie potwierdziły również oznaczenia "Essential Service". Do kwietnia 2020 roku, właściciele dyspensariów nie byli pewni, czy muszą być zamknięte zgodnie z prawem, czy nie.

Medyczna marihuana jest ważną częścią codziennej terapii zdrowotnej dla pacjentów z Florydy. Każdy kwalifikujący się stan zdrowia, który pozwala mieszkańcowi Florydy na bycie posiadaczem karty, ma wyniszczające objawy. Pacjenci, którzy byli ekonomicznie w stanie "zaopatrzyć się" w medyczną marihuanę, kupowali ją w hurtowych ilościach od dyspenserów.

Stan Massachusetts wydał nakaz zamknięcia wszystkich punktów sprzedaży i dyspensariów dla dorosłych. Jednak punkty sprzedaży medycznej marihuany mogły pozostać otwarte z możliwością zamawiania online i odbioru w sklepie.

Regulowana sprzedaż medycznej marihuany na Florydzie wzrosła o 30%.

Sprzedaż medycznej marihuany wzrosła również w innych stanach, podczas kryzysu zdrowotnego COVID-19. Jest to dowód na to, jak szybko przemysł medycznej marihuany może zmienić się pod względem proceduralnym. Pozostając przy tym w zgodzie z wszystkimi przepisami stanowymi.

W tych stanach odnotowano również znaczny wzrost sprzedaży medycznej marihuany:

    Kalifornia - 26%Waszyngton - 51%Kolorado - 19%Floryda - 30%.

Nevada była jednym z tych stanów, które odnotowały spadek sprzedaży medycznej marihuany (-2%). Biorąc pod uwagę znaczny spadek turystyki w Nevadzie (hazard i kasyna nie są usługami podstawowymi), nie dziwi spadek popytu.

Teraz, gdy wiadomo już, że dyspensaria z medyczną marihuaną mogą pozostać otwarte jako "Essential Service", szczyt sprzedaży może spaść w maju i czerwcu. Pacjenci na Florydzie są teraz pewni, że będą mogli bez problemu uzyskać dostęp do swojej medycznej marihuany.

Inni analitycy sugerują, że z milionami Amerykanów bez pracy, wyniki sprzedaży w maju i czerwcu będą jeszcze większe. Nadal istnieje duża niepewność co do wirusa COVID-19 i jego dalszego wpływu na zdrowie i bezpieczeństwo publiczne. Niektórzy twierdzą, że Amerykanie będą nadal "gromadzić zapasy" jako plan awaryjny.

Ta historia została pierwotnie opublikowana przez ABC Action News.