Szczera prawda: Stres pracowników, trawka i praca w domu

Tępa prawda: Stres pracowników, chwastów i pracy z domu

Wysłany przez Lori Ann Reese na 08/25/2021 w Medycyna alternatywna

Zaktualizowano 27 sierpnia 2021. Zawartość medyczna recenzja przez Dr Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wchodząc w drugi rok kryzysu zdrowotnego COVID-19, zmęczenie emocjonalne jest dla niektórych dobrze znanym uczuciem. Amerykanie coraz częściej mają objawy depresji lub niepokoju. Szczególnie dotyczy to specjalistów pracujących w domu.

Niepokój spowodowany przez COVID-19 osiągnął bardzo wysoki poziom na całym świecie. Światowa Organizacja Zdrowia wydała wytyczne "Zdrowie psychiczne i względy psychospołeczne podczas wybuchu epidemii COVID-19" w 2020 roku. A następnie zaktualizowała te zalecenia w 2021 roku.

Dla niektórych osób, które z powodzeniem wykonywały telepracę (pracę w domu), zmiana mogła być minimalna. Ale dla osób, które nigdy wcześniej nie pracowały w domu, a także dla osób, których dzieci uczą się w domu? Przystosowanie się do "nowej normy" było trudne i stresujące.

Przed pandemią, niewiele osób odczuwało potrzebę "samoleczenia" i używania marihuany w godzinach pracy. Jednak w sytuacji, gdy aż 41% amerykańskiej siły roboczej jest zdalnie zatrudniona i odizolowana, może się to zmienić.

Czy Amerykanie używają medycznej lub dorosłej marihuany w ciągu dnia pracy, aby poradzić sobie z rosnącym stresem związanym z pandemią? A jeśli tak, to czy ma to korzystny czy szkodliwy wpływ na ich wydajność pracy i zdrowie psychiczne?

Czy introwertycy lepiej radzą sobie ze stresem w pracy związanym z dystansem społecznym?

Widzieliśmy w mediach przykłady tego, jak trudnym wyzwaniem może być praca w domu. Szczególnie jeśli masz młodą rodzinę z dziećmi w domu. Przykłady dzieci fotografujących spotkanie Zoom? Albo czyjś kot przechadzający się po ekranie podczas ważnej rozmowy wideo?

Szczekanie psów i inne czynniki rozpraszające uwagę są rozumiane z empatią. Każdy robi wszystko, co w jego mocy, aby kontynuować życie i pracę "jak zwykle". Lub tak blisko normalności, jak to tylko możliwe, z ograniczeniami i środkami ostrożności oraz obawami o zdrowie i bezpieczeństwo.

Niektórzy spekulowali, że introwertycy mogą dobrze się rozwijać podczas pandemii. I są badania, które sugerują, że introwertyczne osobowości najlepiej radzą sobie z pandemią COVID-19. Ale pojawiło się nowe badanie opublikowane w Frontiers in Psychology. Nosiło ono tytuł "Social Distancing and Lockdown - An Introvert's Paradise? An Empirical Investigation on the Association Between Introversion and the Psychological Impact of COVID19-Related Circumstantial Changes".

Ani introwertyczne osobowości, ani ekstrawertyczne typy nie są odporne na wpływ izolacji społecznej. W rzeczywistości, badanie sugeruje, że ludzie, którzy są introwertyczni mogą być na większe ryzyko rozwoju zaburzeń zdrowia psychicznego, takich jak depresja.

To ma mniejsze znaczenie według badań klinicznych, jaki typ osobowości jesteś. To, co może chronić niektórych ludzi przed rozwojem problemów ze zdrowiem psychicznym, to umiejętności radzenia sobie ze stresem. Zdolność do przetwarzania czynników stresogennych w sposób spokojny i metodyczny. Ale jak pandemia rozciąga się na, to staje się trudniejsze zbyt, dla ludzi, którzy normalnie radzą sobie dobrze ze stresem.

Rozłączenie dopada amerykańskich pracowników, którzy pracują w domu

Badania kliniczne, które są prowadzone i publikowane w 2021 roku, dostarczają dokładniejszych spostrzeżeń. Dane z roku 2020 zakładały, że pandemia zostanie już zażegnana. W miarę jak zbliżamy się do drugiego roku zagrożenia zdrowotnego COVID-19, pojawia się więcej informacji na temat tego, jak Amerykanie naprawdę radzą sobie z pandemią.

Praca w domu nie jest tak łatwa, jak się niektórym wydaje. Dla Forbes ukazał się wnikliwy artykuł autorstwa dr Bryana Robinsona "Przyszłość zdrowia psychicznego i wsparcia kariery dla pracowników zdalnych".

Dr Robinson jest psychoterapeutą w Północnej Karolinie i omawia kilka interesujących wniosków na temat stanu psychicznego ludzi, którzy obecnie pracują w domu:

  • Ludzie, którzy pracowali w biurze (nie zdalnie) trzy razy częściej zgłaszali, że kultura firmy pogorszyła się w czasie pandemii.
  • 92% pracowników w jednym z badań stwierdziło, że kultura firmy pozostała taka sama lub poprawiła się w czasie pandemii. Byli to pracownicy, którzy byli już przyzwyczajeni do WFH przed pojawieniem się koronawirusa.
  • 1 na 4 respondentów stwierdził, że czuje się mniej związany ze współpracownikami, a ponad 30% stwierdziło, że czuje się odłączona od swoich przełożonych i kierowników.
  • 56% respondentów uznało, że pandemia znacząco nadwerężyła relacje z ich współpracownikami.
  • 43% osób, które przed pandemią nie były pracownikami zdalnymi, stwierdziło, że nie kontaktują się już tak często ze współpracownikami.

Niektóre firmy rekompensują izolację pracowników, organizując wirtualne spotkania towarzyskie. Jednak mniej niż 32% ankietowanych pracowników stwierdziło, że ich firma organizuje spotkania typu "wirtualna rozmowa przy kawie".

Wzrasta poziom niepokoju wśród amerykańskich dorosłych pracujących w domu

W grudniu 2020 roku, US Census Bureau opublikowało wyniki ankiety dotyczącej zdrowia psychicznego. W raporcie stwierdzono, że ponad 42% osób zgłosiło objawy lęku lub depresji. Był to wzrost o 11% w porównaniu do grudnia 2019 roku.

Jedną z obaw jest to, że objawy nadwyrężenia zdrowia psychicznego raczej nie znikną w najbliższym czasie. Nawet po rozwiązaniu pandemii, eksperci opieki zdrowotnej ostrzegają, że może minąć kilka lat, zanim ludzie poczują się znowu bezpiecznie.

Dlaczego niektórzy pracodawcy oferują "przerwy na trawkę" w pracy

Jeśli pracujesz w postępowej firmie i mieszkasz w stanie, który zalegalizował rekreacyjną marihuanę, może to być nowy atut w pracy. W miarę jak odchodzimy od restrykcyjnych poglądów na temat marihuany w ciągu dnia pracy, niektórzy pracodawcy oferują ją jako część swojej kultury firmowej.

Firmy nie udostępniają marihuany pracownikom. Ani nie zachęcają do używania marihuany. Ale ze zrozumieniem, że aż 70% pracowników może regularnie używać marihuany, jest to raczej akceptacja. Zamiast walczyć z marihuaną w miejscu pracy, niektóre firmy tworzą wytyczne i zasady bezpieczeństwa. Pozwalają też pracownikom na używanie marihuany w czasie przerw.

Palenie marihuany nie jest tym, do czego pracodawca mógłby zachęcać. Z wielu powodów, w tym przepisów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Wiele odmian Sativy oferuje poprawę nastroju i energii, co może przyczynić się do bardziej produktywnego dnia pracy. Poprawiają nie tylko nastrój pracownika, ale również jego produktywność.

Na przykład, jeśli pracownik zmaga się ze stresem i niepokojem? Napój z konopi, nalewka (krople) lub jadalny napój mogą pomóc mu się lepiej skoncentrować. Jeśli pracownik cierpi na chroniczny ból, marihuana może pomóc obniżyć jego poziom, dzięki czemu będzie mógł lepiej funkcjonować. Odmiany Sativa mogą również zapewnić zastrzyk energii, aby pomóc osobom zmęczonym.

Czy pracodawcy zauważyliby mniejszą liczbę "dni zdrowia psychicznego", gdyby zmienili swoją politykę dotyczącą marihuany w ciągu dnia pracy? Interesujące byłoby sprawdzenie, czy polityka pracy przyjazna konopiom indyjskim wpływa na zatrzymanie pracowników, wyższą produktywność i niższą absencję.