Prawdziwe łzy feniksa – lecznicza marihuana

Olej konopny

Wyciągi z roślin to zazwyczaj zupełnie nieskuteczny sposób leczenia. Homeopatia nie ma prawa być skuteczna, ponieważ w specyfikach homeopatycznych znajduje się zazwyczaj około jednego promila substancji aktywnych, co jest zupełnie niewystarczające dla skutecznego leczenia trudnych i przewlekłych chorób.

Olej z marihuany to jednak zupełnie inna substancja i mimo że jest wyciągiem z rośliny, daje niesamowite efekty w leczeniu. Rick Simpson był bowiem w stanie opracować technologię produkcji oleju, która pozwoliła na uzyskanie substancji posiadającej nawet 98% stężenie substancji aktywnej, THC. Jego olej czasami określa się mianem RSO lub „łez feniksa” lub po prostu mówimy o oleju z marihuany. Poznajemy właśnie jego niezwykłe możliwości.

Właściwości lecznicze łez feniksa

Olej z marihuany jest badany już od dłuższego czasu i udowodniono jego skuteczność ponad wszelką wątpliwość. Pacjenci chorzy na raka wykorzystują go w celach przeciwbólowych oraz do łagodzenia objawów chemioterapii. Po oleju poprawia się apetyt i zmniejszają nudności. Ten sam efekt wykorzystują pacjenci chorzy na AIDS. Z kolei osoby dotknięte stwardnieniem rozsianym zmniejszają napięcie mięśni, co jest jednym z głównych powodów bólu w przebiegu tej choroby.

Marihuana medyczna

Największe nadzieje w tej chwili wiąże się z działaniem RSO w stosunku do chorób z szerokiego spektrum epilepsji. New York University Langone Comprehensive Epilepsy Center, światowy lider innowacji na tym polu walki z epilepsją. W badaniu prowadzonym przez uniwersytet wzięły udział ponad dwie setki dzieci i młodych ludzi w średnim wieku 11 lat. Wszyscy są dotknięci różnymi postaciami epilepsji lekoodpornej. Po 3 miesiącach stosowania terapii blisko 80% wszystkich chorych zanotowało u siebie spadek częstotliwości napadów padaczkowych o około połowę. Tylko około 5% pacjentów musiało zrezygnować z badania w wyniku pojawienia się nudności i senności.

Marihuana medyczna

Co trzeba tutaj podkreślać, w badaniu wcale nie wykorzystywano THC, ale inną substancję aktywna marihuany z tej samej grupy leków, CBD. Marihuana medyczna na dzisiaj to właśnie głównie CBD w tabletkach, w postaci suszu lub oleju. Taki lek uzyskuje się poprzez specjalne hodowanie roślin na potrzeby medyczne. Co więcej, leczenie zawsze prowadzone jest przy udziale lekarza i pod jego ścisłą kontrolą, z wykorzystaniem najmniejszych możliwych dawek specyfiku.