Weteran skazany na 5 lat za medyczną marihuanę

Weteran skazany na 5 lat za medyczną marihuanę

Posted by Lori Ann Reese on 08/08/2020 in Alabama

Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Siłą napędową reformy prawnej marihuany są przypadki takie jak ten. 60-letni niepełnosprawny weteran spędził pięć (5) lat za kratkami za posiadanie marihuany. Używał on marihuany, aby pomóc w radzeniu sobie z objawami zdrowotnymi.

Stany Zjednoczone mają globalną uwagę za to, że są światowym liderem w niekorzystnej kategorii. Ameryka ma średnio 754 uwięzionych obywateli na 100,000 populacji. Ile osób przebywa obecnie w więzieniach? Raport z Prison Policy Initiative "Mass Incarceration: The Whole Pie 2020" stwierdził, że obecnie w całym kraju jest prawie 2,3 mln osób osadzonych w 1 833 więzieniach stanowych. To jest więcej uwięzionych Amerykanów niż mieszkańców Wyoming, Północnej Dakoty, Południowej Dakoty, Alaski i Vermont razem wziętych.

Ilu Amerykanów przebywa w więzieniach za zarzuty związane z marihuaną?

Nadmierna kryminalizacja zarzutów o używanie narkotyków bez użycia przemocy na własny użytek jest jednym z czynników. Około 1 milion aresztowań ma miejsce rocznie, a około 450 000 Amerykanów przebywa w więzieniach za zarzuty związane z narkotykami. Ale ile z tych zarzutów jest związanych z marihuaną?

Raport z 2015 r. z U.S. Department of Justice Office of Justice Programs Bureau of Justice Statistics rozbił skazania za narkotyki według rodzaju substancji kontrolowanej.

    Kokaina proszkowa 24,012 (25,8%)Kokaina crack 26,409,28,4 (28,4%)Heroina 5,800 (6,2%)Marihuana 11,533 (12%)Metamfetamina 21,999 (23,7%)Inne 3,257 (3,5%)

Fakt, że zagrażające życiu i silnie uzależniające narkotyki jak Heroina i Metamfetamina są w tej samej kategorii co marihuana jest dziwny. Prawny przypadek "winy przez skojarzenie", gdzie światowe organizacje takie jak WHO stwierdzają, że marihuana jest nieprawidłowo zaplanowana.

Marihuana jest swego rodzaju "dziwadłem", jeśli chodzi o substancje kontrolowane. Podczas gdy ponad 600.000 Amerykanów odwiedza izby przyjęć z powodu przedawkowania narkotyków z listy 1, nie było przypadków przedawkowania, w których marihuana byłaby jedynym narkotykiem w incydencie. Tego samego nie można powiedzieć o innych narkotykach rekreacyjnych, które nie przynoszą żadnych korzyści zdrowotnych, a zagrażają życiu.

Aresztowanie weterana Seana Worsleya w 2016 r. za posiadanie MMJ w Alabamie

Sean Worsley jest niepełnosprawnym czarnoskórym weteranem. Służył jako amerykański żołnierz na wojnie w Iraku i doznał urazowego uszkodzenia mózgu (TBI) oraz zdiagnozowano u niego zespół stresu pourazowego PTSD. Worsley doznał również urazu pleców, który powodował codzienny przewlekły ból u 33-letniego weterana.

Weteran i jego żona Eboni byli w trakcie podróży samochodem i odwiedzili rodzinę w Mississippi. W drodze do Karoliny Północnej, gdzie mieli odwiedzić krewnych, zatrzymali się na tankowanie w Pickens County w Alabamie. Podróżował z lekami przeciwbólowymi na receptę i medyczną marihuaną, którą zakupił na swoją kartę w rodzinnym stanie Arizona. Medyczna marihuana została zalegalizowana w 2011 roku w Arizonie.

Dlaczego pojazd został przeszukany

Para była na wycieczce drogowej i na wakacjach. Policjant podszedł do pary na stacji benzynowej i wskazał, że ich "muzyka była zbyt głośna", co naruszało miejskie przepisy dotyczące hałasu. Funkcjonariusz poinformował również, że "wyczuł zapach marihuany". Medyczna marihuana nie jest zalegalizowana w Alabamie.

Gdy funkcjonariusz przeszukiwał pojazd weterana, Sean wskazał, że jest zarejestrowanym pacjentem z medyczną marihuaną w Arizonie. I zaoferował, że pokaże swoją kartę MMJ. Wyjaśnił również swoje warunki zdrowotne oraz to, że rodzinna wycieczka drogowa była trudna ze względu na przewlekły ból pleców, który znosił.

Po przeszukaniu pojazdu, oficer znalazł również:

    Papiery do rolowaniaRurkę z marihuanąNieotwartą 6-pak piwaNieotwartą butelkę wódkiŚwieże mięso z dziczyzny (prezent dla rodziny) w chłodnicyLeki przeciwbólowe na receptę (przechowywane w innej butelce)

Zarówno Sean Worsely, jak i jego żona Eboni zostali oskarżeni i spędzili sześć dni w areszcie. Zapłacili grzywnę i opłatę za zwolnienie ich pojazdu z konfiskaty. Następnie musieli dodatkowo zapłacić za profesjonalne czyszczenie samochodu, ponieważ dziczyzna zepsuła się w ich pojeździe.

Para nie była w stanie zabezpieczyć mieszkania po zarzutach prawnych i przeniosła się z Arizony, aby wynająć dom w Nevadzie. Następnie zostali wezwani po roku, aby szybko stawić się na swoje zarzuty w Alabamie, lub ryzykować utratę ich obligacji. Sean Worsely twierdzi, że prokurator zagroził, że postawi zarzuty jego żonie, jeśli Worsely nie podpisze porozumienia w sprawie przyznania się do winy. Worsely został skazany na pięć lat więzienia za zarzuty, ale zarzuty wobec jego żony zostały zredukowane. Eboni jest dyplomowaną asystentką medyczną, która pracuje z dziećmi z traumą.

Skutki aresztowania za posiadanie medycznej marihuany w Alabamie dla rodziny weterana

Trudności finansowe pojawiły się po opłatach sądowych i innych kosztach prawnych. Eboni straciła zdolność do pracy z uwagi na wynik oskarżenia prawnego. Veteran's Affairs odmówił świadczenia usług medycznych Seanowi Worsely z powodu oskarżenia o posiadanie marihuany.

Kiedy Sean nie był w stanie finansowo wrócić do Alabamy na termin rozprawy, stan wydał nakaz ucieczki. To anulowało jego świadczenia VA, a jego żona nie miała już ubezpieczenia zdrowotnego.

Co się stało po aresztowaniu?

W tym momencie Worsleyowie spali w swoim samochodzie, a czasami zatrzymywali się u krewnych. Nie było ich stać na wynajęcie mieszkania ani nie mogli się do niego zakwalifikować. Efekt kuli śnieżnej w postaci niskich lub żadnych dochodów Worsleyów nadal komplikował ich problemy prawne:

    Para zaczęła podejmować tymczasowe prace i dorabiać na boku, aby spróbować się utrzymać. Eboni Worsley zachorowała na poważną chorobę serca. Para straciła jednak ubezpieczenie zdrowotne. Sean Worsley musiał przerwać pracę, aby opiekować się żoną.Nie mając zbyt wiele pieniędzy, Sean Worsley pozwolił, aby jego zaświadczenie o stosowaniu medycznej marihuany wygasło. Nie mógł sobie pozwolić na opłatę za odnowienie certyfikatu. Został następnie zatrzymany przez policję i teraz stanął przed drugim zarzutem posiadania marihuany na własny użytek.Hrabstwo Pickens, Alabama, nakazało ekstradycję Seana Worsleya na jego przesłuchanie. Nakazana przez sąd opłata za ekstradycję wyniosła ponad $4,300.00, co spotęgowało opłaty w wysokości $3,800.00+, które zostały już naliczone przez parę.

W dniu 28 kwietnia 2020 roku Sean Worsley został skazany na 60 miesięcy pozbawienia wolności w Departamencie Więziennictwa Alabamy. Odbycie kary zostało opóźnione z powodu niechęci zakładów karnych do przyjmowania przestępców bez przemocy w czasie pandemii Covid-19. Odsiadywał wyrok w więzieniu hrabstwa Pickens, oczekując na transport do więzienia federalnego w Alabamie.

Marszałek Izby w Alabamie płaci 160 tys. dolarów i nie odsiaduje kary za liczne przestępstwa narkotykowe

Kiedy mówimy o uprzedzeniach wobec POC (people of color) w amerykańskim systemie sądownictwa karnego, niewiele porównań jest rażących. Marszałek Izby z Alabamy Mike Hubbard również został oskarżony w 2016 roku. Ale nie o posiadanie marihuany. Nie odsiedział też żadnego wyroku za swoje zarzuty.

Marszałek Izby Mike Hubbard stanął przed 12 zarzutami dotyczącymi etyki, z których sześć pozostało po rozpatrzeniu przez sąd najwyższy Alabamy. Zarzuty obejmują oskarżenia o pranie brudnych pieniędzy, sprzeniewierzenie funduszy stanowych i partyjnych. Ale HS Mike Hubbard był w stanie zapłacić $160,000 grzywny do stanu i pozornie przyspieszyć swoje zarzuty.

Alabama zreformowała opłaty i kary za marihuanę

Senator stanowy Cam Ward (R-Alabaster) jest przewodniczącym senackiej komisji sądowniczej. Ward złożył oświadczenie w sprawie Worsely'ego, wskazując, że zarzuty "nie mają sensu" i nie są zgodne z reformą wymiaru sprawiedliwości w zakresie marihuany i kar w stanie.

"To jest anomalia. To nie jest norma" - powiedział Ward. "Większość wydziałów policji w Alabamie nie aresztuje już ludzi wyłącznie za posiadanie marihuany".

Źródło Web Sierpień 2020: Alreporter.com

Ward kontynuował, że posiadanie marihuany jest wykroczeniem klasy D w Alabamie w ramach nowego pakietu reformy skazań, który przeszedł przez Legislaturę Alabamy w 2016 roku. Wykroczenia klasy D w Alabamie nie obejmują wyroku skazującego na karę więzienia.

Funkcjonariusz Gordo ustalił, że marihuana nie była przeznaczona do użytku medycznego

Aresztujący policjant z Gordo w Alabamie ustalił, że narkotyki Weterana nie były przeznaczone do "medycznego" lub "osobistego użytku" i sugerował przestępczy zamiar i możliwą dystrybucję. Zarzut ten nie jest poparty faktem, że Worsely podróżował z ilością marihuany, która mieści się w prawnej definicji użytku osobistego. Aresztujący oficer nie pracuje już w departamencie policji w Gordo.

Worsley, weteran wojny w Zatoce Perskiej, został oskarżony w okresie transformacji reformy prawnej. Senat Alabamy uchwalił ustawy o medycznej marihuanie (sponsorowane przez sen. Time Melson) w 2019 i 2020 roku. Ustawa musi jeszcze trafić przed Izbę Reprezentantów Alabamy na głosowanie, opóźnione w 2020 r. przez zamknięcie prawne z powodu pandemii Covid-19. Został on zatwierdzony w marcu 2020 r. Alabama SB 165 (gdy zostanie uchwalona) ustanowi państwową Komisję ds. Medycznej Marihuany.

Nowe prawo pozwoli na rejestrację pacjentów w programie i rozpocznie licencjonowanie kultywatorów i detalicznych dyspenserów. Jednym z warunków kwalifikujących, które zostały już zatwierdzone do nowego programu medycznej marihuany w Alabamie, będzie zespół stresu pourazowego (PTSD). Podstawowa diagnoza, z powodu której Sean Worsely używał medycznej marihuany.