Wiadomości o marihuanie 3 września 2021 r.

Wiadomości o marihuanie - 3 września, 2021

Posted by Lori Ann Reese on 09/03/2021 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 7 września 2021 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Tutaj jest twój marihuana wiadomości roundup z MarijuanaDoctors.com na piątek, wrzesień 3.

Texas ogłosił rozszerzenie programu medycznej marihuany w tym tygodniu. Gotowi na duże zmiany w sprzedaży detalicznej marihuany? Floryda ma otrzymać trzy nowe lokalizacje supersklepu Planet 13, ponieważ firma rozszerza swoją działalność z Kalifornii.

Merrill Lynch powiedział, że jest gotowy na przyjęcie większej ilości aktywów biznesowych, które są związane z przedsięwzięciami związanymi z konopiami indyjskimi. Ale jest kilka haczyków. A jeśli jesteś gotowy, aby świętować Labor Day Weekend, sprawdź kilka przepisów na napoje z dodatkiem konopi.

Wiadomości o marihuanie, na które czekali weterani z Teksasu

Zespół stresu pourazowego jest częstym schorzeniem kwalifikującym się do leczenia w stanach, które zalegalizowały medyczną marihuanę. Ale nie w Teksasie. To się zmieniło, gdy HB 1535 weszło w życie 1 września 2021 roku. To właśnie wtedy ustawodawcy z Teksasu zezwolili na dodanie dwóch nowych kwalifikujących się chorób do programu MMJ.

Amerykańscy weterani wojskowi mieszkający w Teksasie będą teraz kwalifikować się do otrzymania recepty na medyczną marihuanę, jeśli zdiagnozowano u nich PTSD. Gubernator Greg Abbott i Senat uchwalili ustawę House Bill 1535. Pozwoliło to również pacjentom z rakiem na otrzymywanie zalegalizowanej marihuany za pośrednictwem dostawcy.

Zwolennicy marihuany byli rozczarowani faktem, że Senat postanowił zmienić ustawę House Bill 1535 w zakresie mocy THC. Izba Reprezentantów w Teksasie miała dwupartyjne poparcie dla zwiększenia maksymalnej mocy do 5% z 0,50%.

Nawet 5% byłoby zbyt niskie jak na standardy większości pacjentów, szczególnie tych z przewlekłym bólem. Ale przewlekły ból nie jest stanem, który znajduje się na liście kwalifikujących się warunków zdrowotnych, z wyjątkiem neuropatii obwodowej. Na początku 2021 roku, w programie medycznej marihuany było zapisanych tylko 6000 Teksańczyków.

(Deposit Photos)

Umowa o marihuanie i biegunce

Osobiste pytanie, które może sprawić, że poczujesz się niekomfortowo. Ale jest to jedno z najczęściej wyszukiwanych zapytań w Google. Czy marihuana wywołuje biegunkę? A skoro miliony ludzi szukają odpowiedzi online, wiesz, że może istnieć związek między trawką a potrzebą zrobienia pilnej kupy.

Jeśli jesteś w domu, to prawdopodobnie nie ma problemu. Ale powiedzmy, że jesteś w podróży i nie możesz dostać się do łazienki? To jest koszmar każdego z nas. Przechodzimy do sedna Twoich (bardzo) pilnych pytań dotyczących biegunki i marihuany.

Przeczytaj: "Czy trawka robi kupę? Marihuana i biegunka".

Merrill Lynch przyjmuje teraz portfele marihuanowe

Tak jak firmy, które mają styczność z konopiami indyjskimi mają bariery w dostępie do legalnych usług bankowych, tak i inwestorzy. Merrill Lynch Wealth Management uruchomił specjalną inicjatywę o nazwie "Project Thunder". Agresywny plan rozwoju, który teraz obejmuje przyjmowanie firm z branży konopi indyjskich po naciskach ze strony brokerów firmy.

Podczas gdy biznesy związane z konopiami indyjskimi są licencjonowane i zalegalizowane przez ustawodawców stanowych, na poziomie federalnym nadal są nielegalne. Z tego powodu firmy inwestycyjne i banki nie chcą pomagać tym firmom.

Technicznie rzecz biorąc, każdy dochód pochodzący z marihuany jest sprzeczny z prawem. A firmy finansowe mogą zostać oskarżone o pranie brudnych pieniędzy, jeśli świadczą usługi bankowe lub inwestycyjne dla klientów z branży konopi.

Teraz Merrill Lynch ogłosił, że przyjmie fundusze z konopi. Pod ścisłymi zasadami. Klienci muszą mieć portfel, który jest zrównoważony z innymi strumieniami przychodów poza produkcją lub sprzedażą medycznej lub rekreacyjnej marihuany.

(Canva)

Napoje z konopi indyjskich na długi weekend

To jest Labor Day Weekend, i podczas gdy dystans społeczny może umieścić trochę crimp w długi weekend, to nie znaczy, że nie można bawić się w domu. Ale to znaczy, że może trzeba się spieszyć i uderzyć w lokalnym sklepie, zanim zamknie się na godziny świąteczne.

Jeśli jesteś fanem narkotyków i uwielbiasz, jak się po nich czujesz, możesz spróbować zrobić własne napoje ziołowe. Przedstawiamy kilka interesujących faktów na temat picia marihuany i tego, jak się po niej czujesz. Po dekarboksylacji marihuany, możesz wykazać się kreatywnością przy tworzeniu nowych koktajli bez kaca.

Nie musisz też używać kwiatów z górnej półki, aby stworzyć kulki. Zniżka z nasionami lub koktajle załatwią sprawę. Dowiedz się, jak to zrobić i poznaj kilka przepisów, które możesz wypróbować, od mrożonej kawy z dodatkiem THC po pyszną marihuanową margaritę.

Przeczytaj: "Jak zrobić w domu napoje z konopi bez gorzały".

Planet 13 dominuje na Florydzie z nową ekspansją detaliczną

Pionowo zintegrowana firma zajmująca się marihuaną, założona w Orange County w Kalifornii, przenosi się na Florydę. Planet 13 (Planet 13 Holdings) otrzymała właśnie licencję na prowadzenie działalności w branży marihuany. Planuje trzy nowe lokalizacje na Florydzie, rozszerzając obecne operacje w Kalifornii i Nevadzie.

Obiecując "Kosmiczną zmianę w doświadczeniach związanych z konopiami indyjskimi", koncepcja sprzedaży detalicznej w supersklepie Planet 13 jest nie z tego świata. Firma produkuje kilka marek, od "HaHa Gummies" po pełną linię produktów, w tym całe kwiaty, vape, pre-rolls i koncentraty. Dostępne są również produkty topicals, a także niezbędne akcesoria, takie jak terp pearls.

(Deposit Photos)

Oparcie się zachciankom, gdy cierpisz na chroniczny ból

Życie z przewlekłym bólem jest trudne i ma wpływ na wszystko, co robisz. Od zdolności do dbania o siebie i wykonywania codziennych czynności życiowych, po nastrój, energię i to, jak dobrze śpisz każdej nocy. I wszyscy doświadczyliśmy tego momentu, w którym zakochaliśmy się w pudełku Froot Loops. Wyglądają tak dobrze po tym, jak marihuana zacznie działać, prawda?

Jeden wieczór wspaniałej marihuany może zniweczyć wszystkie postępy, jakie poczyniliście, aby zdrowo się odżywiać i ćwiczyć. Nadwaga to coś więcej niż estetyka; to zagrożenie dla zdrowia. Dla pacjentów z przewlekłym bólem, otyłość może pogorszyć jego odczuwanie.

Jeśli marihuana usuwa ból, ale daje ci apetyt i sprawia, że przybierasz na wadze, co powoduje więcej przewlekłego bólu? To jest problem, o którym nikt nie mówi w wiadomościach o marihuanie. Istnieją jednak strategie, które doświadczeni użytkownicy marihuany stosują, aby uniknąć przybierania na wadze i komplikowania sobie objawów.

Przeczytaj: "Ból przewlekły, otyłość i walka z łakomstwem".