Psychodeliki mogą być przełomową terapią w leczeniu depresji

Psychodeliki mogą być przełomową terapią dla depresji

Posted by Lori Ann Reese on 07/21/2020 in Medycyna Alternatywna

Zawartość medyczna recenzja przez dr Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Do tej pory wiemy, że większość bólu lub leki psychotropowe mogą być złe dla nas. Ale każdego roku lekarze przepisują je milionom ludzi na depresję. W 2018 roku zostało wypisanych 168 158 611 recept. Czy to wydaje się dużo? W 2016 r. amerykańscy lekarze wypisali 214 881 622 recept na opioidy. To 66,5 recept opioidowych na każde 100 osób.

Nadużywanie leków jest niebezpieczne. A skąd wiemy, że nie są one właściwym rozwiązaniem dla każdego pacjenta? Kryzys opioidowy wskazuje, że recepty mogą nie być najlepszym podejściem dla pacjentów z potrzebami zdrowia psychicznego.

Ale powiedz to do firm farmaceutycznych. Mają "pigułkę na wszystko" z niewielką ilością danych na temat długoterminowych skutków stosowania leków. Przeczytaj etykietę! Oni nie są pewni, co to będzie zrobić z pacjentem po 20 latach użytkowania. Po prostu nie mają prób długowieczności, żeby to poprzeć. Albo zagwarantować bezpieczeństwo tych leków.

Narodowy Instytut Zdrowia donosi, że ponad 90% ludzi, którzy popełniają samobójstwa, ma depresję. I co najmniej jedno inne zaburzenie psychiczne lub uzależnienie. Depresja, nadużywanie narkotyków i samobójstwa są ze sobą statystycznie powiązane.

Koszty ekonomiczne nieleczonej depresji klinicznej wynoszą około 300 miliardów dolarów rocznie. Psychodeliki są stosowane w medycynie i leczeniu zdrowia psychicznego od ponad 5 tysięcy lat. Być może teraz, gdy poszukujemy lepszych alternatyw w leczeniu zdrowia psychicznego, nastąpi ich legalny powrót.

Diagnozy depresji z ideacją samobójczą stawki rosną w Stanach Zjednoczonych.

Wszyscy mamy dobre i złe dni. Możemy mieć miesiące, w których czujemy się na szczycie świata. A potem okresy w naszym życiu, które są trudne do opanowania. W trudnych okresach większość z nas może pracować nad poprawą swojego sposobu myślenia i okoliczności. W przypadku osób cierpiących na depresję kliniczną, to dołowanie nigdy nie mija. I może być paraliżujące.

Życie z depresją wiąże się z wieloma problemami. Osoby z ciężką depresją kliniczną mogą mieć trudności z utrzymaniem zatrudnienia. Z powodu objawów mają wyższy niż przeciętny wskaźnik nieobecności. Jeśli nie ma wsparcia dla pracownika, może on mieć trudności z utrzymaniem pracy.

Radzenie sobie z objawami ciężkiej depresji może mieć również inne skutki zdrowotne. Osoby te mogą przybierać lub tracić na wadze, co zwiększa ryzyko zdrowotne. Osoby z depresją kliniczną są skłonne do nadużywania leków, aby złagodzić objawy i zmęczenie. Leki psychotropowe mogą zagrażać życiu, gdy są stosowane z alkoholem lub opioidami na receptę. Połączenie to zwiększa ryzyko przypadkowego przedawkowania.

Idee samobójcze są powszechne wśród pacjentów, u których zdiagnozowano depresję. Wskaźnik samobójstw może być wyższy wśród pacjentów, u których występują inne schorzenia, takie jak przewlekły ból. Trauma może również przyczynić się do rozwoju depresji klinicznej. Przyczyny obejmują nadużycia, napaść, walkę

Ostatnie dane z Amerykańskiej Fundacji Zapobiegania Samobójstwom przedstawiają pewien obraz. Brakuje środków i metod leczenia dla pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi zaburzeniami psychicznymi.

  Samobójstwo jest 10 wiodącą przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych. W 2018 r. w Ameryce zgłoszono 1,4 mln prób samobójczych. W tym samym roku 48 344 osoby zmarły z powodu samobójstwa.Średnia liczba samobójstw dziennie w Stanach Zjednoczonych wynosi 132.Biali mężczyźni stanowili 69,67% zgonów samobójczych w 2018 roku. Globalne wskaźniki samobójstw dla kobiet wynoszą 14/100 000, a dla mężczyzn wskaźnik ten jest wyższy i wynosi 18/100 000.

Aby uzyskać więcej danych na temat wskaźników samobójstw i czynników ryzyka, przeczytaj: "Suicide Facts and Figures United States 2020" - American Foundation for Suicide Prevention.

Rosnąca liczba dowodów klinicznych przeciwko długotrwałemu stosowaniu leków psychotropowych

Niektórzy ludzie uważają, że po przyjęciu leków na stany takie jak lęk lub depresja, utknęliśmy z nimi. W niektórych przypadkach na całe życie. Istnieją na to pewne dowody. Ta klasa leków jest trudna do wycofania, bez znaczącego ryzyka lub skutków ubocznych.

Kolejnym problemem jest to, że nie ma alternatywy. Pacjenci z ciężkimi zaburzeniami zdrowia psychicznego nie mają innych wyborów, jeśli chodzi o skuteczne terapie. Przechodzą od jednego leku na receptę do następnego, aż znajdą lek, który działa dla nich. Ale nawet w ten sposób, są już budowanie odporności na leki, które zostały przepisane. Jest to błędne koło, a pacjenci często tolerują leki wysokiego ryzyka (i skutki uboczne). Ponieważ zaprzestanie palenia nie jest bezpieczną opcją.

Niektóre ze skutków ubocznych odstawienia opioidów i leków psychotropowych obejmują:

  Ból i stan zapalnySkurcze żołądkaNapady i wymiotyInsomniaPalpitacje serca Skurcze mięśni Biegunka oczu Niepokój i paranoja.

Medyczna marihuana oferuje pacjentom (w zalegalizowanych stanach) naturalne i holistyczne rozwiązanie terapeutyczne. Niektóre odmiany marihuany mogą wywoływać uczucie euforii, szczęścia i relaksu. To, czego medyczna marihuana nie może zrobić, to odblokować głębszego myślenia, które ma miejsce podczas mikrodawkowania psylocybiny. To rodzaj "duchowej podróży", która pozwala pacjentom pozbyć się emocji, lęków, urazów i traumy. I przy wsparciu terapeutycznym, rozwiązać te problemy.

Depresja i trauma mogą być bardzo podobne do zamkniętych drzwi. Coś, o czym pacjent z trudem zapomina i z czym zmaga się każdego dnia. Często bez wsparcia medycznego. Zaburzenia zdrowia psychicznego są napiętnowane i wiele osób nie rozmawia ze swoim lekarzem o objawach. Albo o historii rodziny.

Kraje z powodzeniem stosujące terapie psychodeliczne w leczeniu depresji i traumy

Psychodeliki może być następny holistyczny boom. I nowe leczenie zdrowia psychicznego w Stanach Zjednoczonych. FDA bada wyniki zalegalizowanych terapii prowadzonych w krajach takich jak Kanada. Kanada zalegalizowała kliniczne zabiegi ketaminy. Używanie "magicznych grzybów" pozostaje nielegalne. Posiadanie, zakup lub uprawa. Jest to lek z listy III bez recepty. Pacjenci, którzy chcą używać psychodelików mogą odwołać się do sekcji 56(1) kanadyjskiej ustawy o kontrolowanych lekach i substancjach. Po rozpatrzeniu, mogą oni uzyskać zgodę na medycznie nadzorowane użycie.

Przepisy dotyczące psylocybiny w Kanadzie odzwierciedlają ustawę ONZ o substancjach psychotropowych. Ale klasyfikuje ją jako stwarzającą "pewne ryzyko dla zdrowia publicznego". Kary prawne za posiadanie i uprawę są w Kanadzie niższe. Legalne jest zbieranie grzybów dziko rosnących, kupowanie zarodników i zestawów do uprawy. Ale posiadanie grzybów w formie suszonej jest nielegalne.

Kanada nie jest jedynym krajem dyskutującym nad legalnością psychodelików. Wiele innych krajów zalegalizowało kupowanie i używanie psylocybiny. I innych psychodelików, takich jak ayahuasca i LSA w leczeniu zdrowia psychicznego.

Magiczne Trufle i Ayahuasca są dostępne i zalegalizowane w Holandii

Holandia jest bardzo postępowa, jeśli chodzi o zdrowe życie. Kultura Holandii w rzeczywistości obejmuje holistyczne lub naturalne terapie. Zaskakujące jest to, że Holandia zalicza grzyby do narkotyków z listy 1, które są zakazane.

W Holandii można jednak odwiedzić "inteligentny sklep" i kupić "magiczne trufle". Trufle te zawierają mikrodawkę psylocybiny wewnątrz pysznej czekolady. Ayahuasca jest jednak w Holandii legalna i można ją kupić w Amsterdamie. Myślisz o odosobnieniu w zakresie zdrowia psychicznego? Możesz zarezerwować wakacje w ośrodku, który serwuje zarówno psilocybinę, jak i ayahuascę.

Hawajska Baby Woodrose (LSA) Legalna do spożycia i uprawy w Wielkiej Brytanii

Nazywany jest kilkoma różnymi rzeczami, takimi jak Wholly Morning Glory (uważamy, że powinien być wykrzyknik) i Hawaiian Baby Woodrose. Nazywany jest również elephant creeper, wełnisty morning glory, srebrny morning glory i HBW. Roślina pochodzi z Indii i została przywieziona, gdy Anglia skolonizowała Indie 24 sierpnia 1608 roku. Była używana w ceremoniach religijnych i medycynie.

Argyreia Nervosa jest wieloletnie pnącze wspinaczka również pochodzi z Hawajów, Afryki i krajów karaibskich. Nasiona są zbierane i mają silną zawartość enteogeniczną. Istnieją dwie odmiany botaniczne tej rośliny; Argyreia Speciosa jest tą używaną w indyjskiej medycynie ajurwedyjskiej. Ergine znaleźć w nasionach średnio 0,325% stężenia w suchej masie.

Roślina Argyreia zawiera ergometrynę, lizergol, kwas lizergowy i inne alkaloidy. To przyczynia się do silnych efektów psychodelicznych. W Wielkiej Brytanii można ją legalnie uprawiać, kupować i spożywać, a także jest ozdobną rośliną domową. Nasiona Baby Woodrose wywołują uspokajający, podobny do snu stan transu, trwający średnio 6 godzin.

Brytyjska ustawa o nadużywaniu narkotyków (Misuse of Drugs Act) jest zgodna z ustawą ONZ o substancjach psychotropowych (UN Psychotropic Substances Act), z psylocybiną w kategorii restrykcyjnej (klasa A). Inne narkotyki klasy A w UN PSA to metamfetamina, kokaina i heroina. Klasyfikacja ta jest prawnie kwestionowana w Anglii przez niektóre grupy obrońców psychodelików.

Peru i turystyka ayahuasca

Podziękuj Aztekom za przyjęcie psychodelików do głównego nurtu w celach leczniczych i rekreacyjnych. Najpopularniejszym psychodelikiem była (i nadal jest) ayahuasca. Była ona używana w praktyce szamanizmu w peruwiańskiej Amazonii, przez plemiona do spacerów duchowych. I przez wojowników na polu bitwy.

Peru jest jednym z krajów, które aktywnie rozwinęły turystykę ayahuascową, oferując rekolekcje. Używanie i posiadanie ayahuascy jest legalne. Istnieje tam wiele ośrodków i firm oferujących luksusowe możliwości spędzania wakacji dla turystów poszukujących psychodelików.

Jamajka oferuje odosobnienia od depresji

Można by pomyśleć, że kraj znany z kultury marihuany, już jakiś czas temu dodałby psychodeliki do listy legalnych. Jednak Jamajka zaczęła naciskać na legalizację psychodelików w 2015 roku. A ośrodki oferujące turystom psychodeliczne odosobnienie zaczęły szybko wyrastać w całym wyspiarskim kraju.

Na jamajskich odosobnieniach psychodelicznych urlopowicze mogą dawkować sobie narkotyki do czterech razy w ciągu tygodniowego pobytu. Mikrodawki podawane są w kapsułkach, a przeciętny "trip" trwa 4-5 godzin. Każda kapsułka zawiera około ½ grama. Zazwyczaj zawiera kombinację Psilocybe Mexicana i Psilocybe Cubensis. MycoMeditations jest jednym z wiodących jamajskich dostawców psilocybinowych odosobnień dla zdrowia psychicznego.

FDA ocenia psychodeliczne metody leczenia depresji

Jak Food and Drug Administration ocenia psychodeliczne leki jako potencjalnej terapii, są udane przykłady międzynarodowe. Niektórzy pacjenci z oporną na leczenie depresją lub paraliżującą traumą zgłaszali znaczące korzyści. Psychodeliki mają moc odblokowywania długo przechowywanych urazów emocjonalnych, aby pomóc pacjentom w ich przetwarzaniu.

Oznacza to, że psychodeliczne terapie lekowe pomogłyby wyleczyć ten stan. Zamiast pomagać pacjentom maskować lub znieczulać objawy ciężkiej depresji i traumy. Bez konieczności przyjmowania przez całe życie leków na receptę. I potencjalnie szkodliwych efektów ubocznych.

Odblokowanie traumy i depresji opornej na leczenie

Trauma, lęk i depresja są jak pudełko w mózgu, w którym przechowywane są obrażenia. Ketamina, psylocybina i inne psychodeliki mogą pomóc rozplątać taśmę, otworzyć wieko i przynieść ulgę. W warunkach klinicznych, leczenie ketaminą może obejmować terapię poznawczo-behawioralną (CBT) po powrocie pacjenta z "podróży". Kiedy pacjent jest zrelaksowany, niektóre badania kliniczne sugerują, że jest on bardziej otwarty na doradztwo terapeutyczne, które może pomóc mu rozwiązać przyczynę traumy.

Naukowcy nie rozumieją, w jaki sposób psychodeliczny "trip" może pomóc osobie, która przeżyła traumę, "odpuścić". Albo w jaki sposób ketamina i inne rodzaje psychodelików pomagają pacjentom otworzyć się emocjonalnie. Ale jest coraz więcej dowodów z opinii pacjentów, że to działa.

Postępy w dekryminalizacji Psilocybiny w Stanach Zjednoczonych

Obstawiajcie teraz i zgadnijcie, który stan jako pierwszy całkowicie zdekryminalizuje psychodeliki do klinicznego użytku terapeutycznego. Istnieje ruch na poziomie stanowym, aby przyspieszyć legalizację psylocybiny:

  (29 czerwca 2020 r.) Lobbyści z Oregonu zebrali wystarczającą ilość podpisów pod kampanią "Yes On IP34". Zebranie 164 782 podpisów umieści tę kwestię na karcie wyborczej w listopadzie 2020 roku.
  Komercyjna sprzedaż psylocybiny i innych psychodelików nie jest legalna w Kalifornii, ale miasto Oakland zdekryminalizowało posiadanie tej klasy narkotyków w czerwcu 2019 roku.
  Denver, Kolorado zrobiło pierwszy krok w maju 2019 r. w kierunku dekryminalizacji leków psychodelicznych. Inicjatywa 301 zniechęca organy ścigania do celowania w użytkowników grzybów psychodelicznych. Dzięki niej ściganie za grzyby stało się "najniższym priorytetem" dla policji. Miasto nie miało żadnych oskarżeń o psilocybinę, odkąd Inicjatywa 301 przeszła w 2019 roku.
  W maju 2020 roku nowojorska Assemblywoman Linda Rosenthal (D) zasponsorowała wniosek. Jej celem jest dekryminalizacja enteogenicznych roślin i grzybów. Istnieje kilka projektów ustaw reformatorskich złożonych w stanie, aby usunąć niektóre psychodeliki z zakazanej listy narkotyków. Projekt ustawy powołuje się na leczenie depresji i terapie uzależnień.

Dla wielu branżowych insiderów, legalizacja psychodelików do nadzorowanych zabiegów medycznych wydaje się być na dobrej drodze w Stanach Zjednoczonych. Możemy zobaczyć kliniki podobne do tych w Kanadzie w dużych miastach w ciągu dwóch lat lub wcześniej.

W miarę jak społeczność medyczna poszukuje lepszych metod leczenia osób z zagrażającymi życiu zaburzeniami psychicznymi, psychodeliki mogą być kolejną granicą dla zdrowia psychicznego. I nową ścieżką do zdrowego i zrównoważonego życia.